TMR spúšťa iniciatívu „Aké Tatry chceme“, ktorá má podporiť širšiu diskusiu o ďalšom rozvoji Tatier

TMR spúšťa iniciatívu „Aké Tatry chceme“, ktorá má podporiť širšiu diskusiu o ďalšom rozvoji Tatier
TMR spúšťa iniciatívu „Aké Tatry chceme“, ktorá má podporiť širšiu diskusiu o ďalšom rozvoji Tatier
Stiahnuť PDF

„Naša spoločnosť podniká v Tatrách už niekoľko rokov a máme záujem pôsobiť tu dlhodobo, takže prirodzene potrebujeme poznať názor čo najširšej verejnosti, akým smerom by sa mali Tatry rozvíjať. V diskusiách, ktoré vedieme pri každom našom projekte s rôznymi inštitúciami, občanmi či podnikateľmi, sa oveľa častejšie stretávame s názormi, čo všetko v Tatrách nechceme, a iba veľmi málo zaznieva pozitívna vízia toho, čo chceme, aby sa v Tatrách rozvíjalo. Aj pomocou tejto iniciatívy chceme nájsť prienik medzi tým, kde vidíme príležitosti my ako podnikatelia, a čo chce v Tatrách vidieť verejnosť – a tým myslíme nielen miestnych ľudí, ale aj návštevníkov a všetkých, ktorí majú Tatry radi a navštevujú ich“, hovorí v súvislosti so spustením iniciatívy generálny riaditeľ TMR Bohuš Hlavatý.

Online platforma www.AkeTatrychceme.sk chce prinášať zaujímavé témy a materiály o Tatrách a tiež inšpirácie zo sveta, ktoré majú napomôcť vytvoreniu spoločnej vízie pre Tatry. TMR má záujem dať na nej priestor pre názory aj iných subjektov a ľudí, ktoré rozvíjajú svoje aktivity v Tatrách a majú záujem o ich rozumný rozvoj. Tematicky je stránka rozdelená na päť hlavných oblastí – Bohatstvo Tatier, Doprava a Infraštruktúra, Šport a relax, Gastronómia a ubytovanie a Ľudia, pretože práve rast ľudského kapitálu a vytvorenie pracovných príležitostí sú pre rozvoj regiónu kľúčové. Zároveň stránka poskytuje priestor aj pre širokú verejnosť, aby formou prieskumu vyjadrila svoj názor na hlavné problémy, či rozvojové plány v regióne Tatier. 

„Našou víziou je, aby sme krásne miesta v Tatrách mohli v čo najväčšej miere sprístupniť aj pre menej zdatných turistov, napríklad pre deti, lebo iba ak ich dostanú možnosť spoznať, môžu si k nim budovať vzťah. Tiež by sme chceli, aby návštevníci v Tatrách našli čo najkvalitnejšie a profesionálne služby a zároveň mali dostatok možností, ako tu tráviť čas celoročne a za každého počasia. Ale zároveň si uvedomujeme, že úspech nášho podnikania úzko súvisí s tým, ako bude vyzerať prírodné prostredie Tatier a preto chceme aj svojimi aktivitami prispieť k tomu, aby boli Tatry krajšie a čistejšie, nie naopak,“ uzatvára za TMR Bohuš Hlavatý.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.