Tropický raj na Liptove pripravuje novinky

Tropický raj na Liptove pripravuje novinky
Tropický raj na Liptove pripravuje novinky
Stiahnuť PDF

Jedinečná krytá hala Tropical Paradise Tatralandia so svojou karibskou klímou, slanými morskými bazénmi a úchvatnou atmosférou zaujme každého, kto prekročí jej brány. Obrovská pirátska loď je vernou kópiou španielskej galeony zo 17. storočia, vyrobená presne podľa dobových dokumentov. Loď, ktorá kedysi slúžila na pirátstvo a prepravu otrokov, uviazla na skalnom útese pri šnorchlovacom bazéne. Jej dĺžka je 29 m, výška 12 m a šírka 6,5 metra. Návštevník, ktorý na ňu vstúpi sa prenesie o niekoľko storočí späť, keďže loď v sebe ukrýva okrem pokladu aj historické symboly pirátov, lodný denník, presnú trasu plavby s odkazom vo fľaši, autentické vlajky, plne funkčné sťažne a predĺženú zadnú kajutu.

Miestom, kde sa stretáva svet kolonizátorov, tropickej džungle a domorodcov bude už toto leto rotunda – typické obydlie tropických lovcov. Tropický svet v rotunde dotvoria artefakty ako sú domorodé štíty, sošky, bojové zbrane, či zebria koža. V strede Sály lovcov „vyrastie“ 7 metrový strom – symbol rodiny a symbol plodnosti. Dominantným prvkom tropickej džungle je tiger v nadživotnej veľkosti ležiaci na drevenom podnose pod stromom.

K výstavným kusom v Sále lovcov pribudne aj 3 metrový žralok zavesený dolu hlavou v celkovej výške 4,5 metra nad zemou.

Medzi atrakcie, na ktoré sa môžu tešiť najmenší, patrí skok do vody – Gold Splash, ktorý vyplní priestor vo FUN PARKU. Súčasťou Gold Splash bude aj koncept zlatej bane – drevenej priehradovej konštrukcie, pripomínajúcej banskú ťažobnú vežu. Druhú časť spomínanej atrakcie bude tvoriť jazierko pre lagúnu s lodičkami.

Netypicky riešenou stavbou, ktorá doplní areál a nadviaže na keltský svet je nový rozšírený amfiteáter, ktorý bude prestrešený a zvýši tak komfort užívania počas daždivých dní a zamedzí oslneniu divákov a účinkujúcich. Počet miest na sedenie sa zvýši na 200.

Vonkajšia bočná časť Tropical Paradise dostane v lete nový vzhľad. Areál budú zdobiť okrasné dreviny, tráva, rastliny a mini doplnky. Pridružením záhrady dôjde k rozšíreniu ležadlovej kapacity do exteriéru a zároveň sa vylepší aj celkový vzhľad okolia akvaparku.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.