V Jasnej sa dnes začali zasnežovať zjazdovky

V Jasnej sa dnes začali zasnežovať zjazdovky
V Jasnej sa dnes začali zasnežovať zjazdovky
Stiahnuť PDF

Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky v Jasnej v nadmorskej výške nad 1 600 metrov na severnej strane Chopku. Na zjazdovkách č. 1c a 1b je v prevádzke 40 snežných tyčí. Už v sobotu večer sa plánuje zasnežovať na Štrbskom Plese a to zjazdovky Turistiská, Interski a Spojka. Ak bude vyhovujúce počasie, potrebná vlhkosť vzduchu a mínusové teploty (minimálne -3 až -4 ˚C) niekoľko dní za sebou, začne sa intenzívne zasnežovať aj v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. 

Prevádzkovatelia horských stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách robia všetko preto, aby Perinbabe pomohli už teraz a pripravili dobrý podklad na zjazdovkách a úspešne odštartovali na horách prvú lyžovačku v tejto sezóne.

Zimná sezóna v Jasnej sa už tradične otvára 6. decembra 2014 veľkou hudobnou oslavou zimy pod názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle James Bond party. Bližšie k podujatiu TU. Vo Vysokých Tatrách odštartujú zimnú sezónu 29. novembra 2014 netradičným spôsobom slovenskí TOP tenisti. Na Lomnickom štíte vo výške 2 634 m.n.m odohrajú unikátny tenisový turnaj. Tatranci veria, že blížiaca sa zimná sezóna bude úspešná aj vďaka niekoľkoročným investíciám, ktoré posunuli lyžovačku v Tatrách na vyššiu úroveň, a že k spokojnosti a dobrej nálade dovolenkárov prispeje tento rok aj bohatá nádielka prírodného snehu. Vo Vysokých Tatrách sa bude opäť stavať Tatranský ľadový dóm a Hrebienok sa premení už 18. decembra na kráľovstvo ľadu. V Jasnej sa v januári chystá niekoľkodňové podujatie na svahu pod názvom Snowster.    
       
Lyžiarom, ktorí lyžujú v strediskách Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa ich skipas zmenil na GOPASS kartu, teda osobný ski-datový nosič. Z pohodlia domova si už teraz môžu kúpiť lyžovačku v tatranských strediskách jednoduchým zaregistrovaním sa cez e-shop www.gopass.sk a nákupom produktu e-skipas. Bližšie k novinkám v Gopasse TU.
__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.