V Tatranskej Lomnici a na Chopku spustili zasnežovanie zjazdoviek

V Tatranskej Lomnici a na Chopku spustili zasnežovanie zjazdoviek
V Tatranskej Lomnici a na Chopku spustili zasnežovanie zjazdoviek
Stiahnuť PDF

V Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách v noci zo stredy na štvrtok spustili technické zasnežovanie v nadmorskej výške od 1 751 m n.m. zo Skalnatého plesa po časť zjazdovky Esíčka cca 1 400 m n.m. Teplota na zasnežovanie dosahovala -5 °C. Sneh sa sypal z 24 snežných diel. V zasnežovaní bude stredisko pokračovať podľa teplôt aj v najbližších dňoch.

V Jasnej na južnej strane Chopku spustili technické zasnežovanie už dnes v skorých ranných hodinách a to z Chopku po lokalitu Kosodrevina. Zasnežuje sa z nadmorskej výšky 2 004 m po nadmorskú výšku približne 1 500 m n.m. V činnosti je momentálne 30 snežných diel. Teploty na Chopku dosahujú od -6 po -4°C. Očakáva sa, že ak budú teploty počas dňa vysoké, stredisko bude so zasnežovaním pokračovať až keď to opäť dovolia nízke teploty. So zasnežovaním severnej strany Chopku začnú v Jasnej dnes vo večerných hodinách. Zasnežovať sa tak už bude naplno na oboch stranách Chopku. Od sobotnej noci je na severnej strane Chopku v pláne aj zasnežovanie nižších polôh pod zjazdovkou Luková, teda od nadmorskej výšky zhruba 1 670 m n.m. Depónia snehu a tzv. prírodná chladnička, ktorá je v lokalite Biela Púť, a v ktorej po minulej sezóne ostalo približne 60 – 65% snehu, bude odkrytá už zajtra. 8 metrová kopa snehu by sa mala rozhŕňať na tejto zjazdovke okolo 25. novembra.   

Na Štrbskom Plese sa na zasnežovanie chystajú už v piatok. Podľa aktuálnych teplôt sa budú rozhodovať, či začnú najskôr zasnežovať v spodných častiach zjazdoviek alebo na Solisku v nadmorskej výške 1 840 m n.m.

V lyžiarskych strediskách sa ešte stále vykonáva pravidelná jesenná technická údržba lanoviek. Lanovky sú mimo prevádzky. V Jasnej, na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici je v týchto dňoch prevádzka lanoviek len počas víkendov. Bližšie informácie k Jasnej TU. Prevádzková doba lanoviek vo Vysokých Tatrách TU.

Predaj online skipasov novým moderným spôsobom ako letenky začína na www.gopass.sk už 19. novembra. Lyžiari si tak v predstihu môžu zabezpečiť svoj skipas za najvýhodnejšiu cenu. V úvodnej predajnej akcii sa 10 tisíc skipasov predáva online už od pondelka za 9 eur.


__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.