Veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej

Veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej
Veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej
Stiahnuť PDF

Prvým decembrovým dňom Jasná otvorila lyžiarsku sezónu. Svoje lyže, či snowboardy mohli návštevníci strediska prevetrať na troch otvorených zjazdovkách – na severnej strane Chopku na modrej zjazdovke č. 13 Biela Púť a na červených zjazdovkách č. 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasnej. Dokopy v dĺžke viac ako tri kilometre. „Aktuálne nám počasie praje, zasnežujeme a čoskoro pribudnú aj ďalšie kilometre trás,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Otvorenie zimnej sezóny spestrilo v piatok tradičné regionálne podujatie – stretnutie Liptákov a Horehroncov na vrchole Chopku. V tomto roku, vo výške 2004 m.n.m., pri príležitosti 100. výročia Československa, Ján Laco, úspešný slovenský brankár a liptovský rodák a česká lyžiarka Martina Dubovská, symbolicky spojili mapy Česka a Slovenska. Horehronskí chlopi a detský spevácky zbor spojenie zaklincovali hymnou Československa. Bodku za piatkovým večerom dala talkshow Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a jej hostí. 

V sobotu už zjazdovky zaplnili lyžiari. Vynikajúcu náladu na Priehybe roznášali Liptovskí zbojníci a ani lyžiarky na nohách nezastavili lyžiarov v chuti zakrepčiť si na tanečnej zábave na tradičnom Demänovka Ratrak stagei. Kým sa nižšie tancovalo, hore sa otužovalo. Známa jojkárska moderátorka Erika Barkolová si vyskúšala svoju odvahu. Aj keď teplomer ukazoval niekoľko stupňov pod nulou, smelo vytiahla plavky a na počesť otvorenia lyžiarskej sezóny v nich odvážne zapózovala priamo na Chopku. 

Najväčšie zahriatie po mrazivých dňoch prišlo počas legendárneho Winter Jasná Opening. „Tento rok sa niesol v tanečnom štýle Funky bašavel edition. „Máme radosť z toho, že odpáliť lyžiarsku sezónu na párty prišla viac ako tisícka návštevníkov,“ uviedla marketingová manažérka strediska Jasná Nízke Tatry Jana Kňavová. Večer odpálil koncert jednej z najlepších a najvyhľadávanejších slovenských funky kapiel – Funkiez. Nálada gradovala vďaka balkánskym rytmom dvojice DJov Jakuba a Romana – ako formácia MALALATA, Veľkolepú show sprevádzali tí najlepší DJ`s. DJ EKG, DJ MIKIAS, DJ JUST DAVE, PABLIK DJ. Závan vianočnej nálady na párty preniesol známy slovenský moderátor Martin Nikodým, ktorý si na seba obliekol sveter s vianočnou tematikou. Okrem už spomínaných známych osobností mohli počas víkendu návštevníci Jasnej stretnúť aj topmodelku Pavlinu Němcovú, Sama Trnku, Roba Pappa, Zuzanu Haasovú, Ivana Jakeša, Lukasza Jakobiaka, Annu Nowak, Martina Dejdara, Annu Polívkovú, či Mareka Němca. 

Na otvorenie lyžiarskej sezóny čakajú aj strediská vo Vysokých Tatrách. Prvá lyžovačka na Štrbskom Plese by mohla začať už o týždeň, v piatok 7. decembra. V prípade, že to teploty dovoľujú, primárne sa zasnežujú svahy Interski, Turistická a Junior. V Tatranskej Lomnici prebieha do 7. decembra pravidelná jesenná technická údržba lanoviek. Všetky lanovky a vleky sú mimo prevádzky. Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky zo Skalnatého plesa až do Tatranskej Lomnice. Stredisko bude otvorené v sobotu 8. decembra a v prípade, že sa podarí vysnežiť a upraviť niektoré zjazdovky na požadovaný štandard, je predpoklad, že sa počas víkendu bude aj lyžovať. Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny pod názvom SKI EXCLUSIVE Opening je v Tatranskej Lomnici 15. decembra. viac na www.vt.sk    

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.