Zimná sezóna prichádza, plánovanie lyžovačky môže začať

Zimná sezóna prichádza, plánovanie lyžovačky môže začať
Zimná sezóna prichádza, plánovanie lyžovačky môže začať
Stiahnuť PDF

Najdôležitejšia správa je, že lyžovačka dostala v súčasnej situácii zelenú. „Je dôležité, že  národné autority nastavili podmienky, za ktorých bude možné prevádzkovať lyžiarske strediská. My urobíme všetko preto, aby si naši hostia lyžovačku užili a zároveň bola pre nich bezpečnou rekreačnou aktivitou,“ uviedol Čeněk Jílek, COO spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR). Presné informácie o opatreniach platných v jednotlivých lyžiarskych strediskách nájdu lyžiari na ich webových stránkach. Kontrola jednotlivých preventívnych proticovidových režimov (OTP, plne zaočkovaní, po prekonaní COVID), bude v strediskách prebiehať podľa národných podmienok – pri nákupe skipasov v online, offline, resp. podľa požiadaviek aj v samotných areáloch.

Otvorenie lyžiarskych stredísk je naplánované v nasledujúcich termínoch: 3.12. Jasná (SK), 4.12. Štrbské Pleso (SK), 11.12. Tatranská Lomnica (SK), 17.12. Szczyrk (PL).

Od dnešného dňa môžu lyžiari nakupovať jedno a viacdňové skipasy do všetkých týchto stredísk.
„Predpredaj skipasov vo forme podobnej nákupu leteniek – teda za flexibilné ceny. Princíp je veľmi jednoduchý – čím skôr nakúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. V praxi to znamená, že nákup online cez GOPASS ponúka lyžiarom tie najlepšie ceny jedno a viacdňových skipasov v porovnaní s nákupom skipasov priamo v strediskách. Dynamické ceny budú zároveň dôležitým prvkom pri manažmente vyťaženosti stredísk v danom termíne,“ doplnil Michal Brabec, CCO spoločnosti TMR. 

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná pripravilo do novej sezóny hneď niekoľko noviniek. Zjazdovka Pretekárska ponesie od tejto sezóny meno po víťazke Svetového pohára Petre Vlhovej, čo bude pripomínať originálny fotopoint, rozšíri sa ponuka bežeckých tratí. Ďalšou dôležitou novinkou je rekonštrukcia ski-in/ski-out hotela SKI Záhradky, hostia sa môžu tešiť aj na nový ubytovací koncept na vrchole Chopku Noc v oblakoch. Posilnená bude kyvadlová doprava, v spolupráci s obcou Demänovská dolina a OO CR Región Liptov bude nastavený nový koncept dopravy a parkovania, ktorý by mal znížiť hustotu dopravy v Demänovskej doline. V Jasnej ako aj v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách budú môcť lyžiari využiť Comfort parking – možnosť zakúpiť si cez Gopass za poplatok limitovaný počet najvýhodnejších parkovacích miest s istotou parkovania aj v čase najvyššej návštevnosti. V oboch strediskách dôjde zároveň k spoplatneniu parkovacích plôch. Lyžiari s dennými skipasmi budú mať parkovanie so zľavou, majitelia celosezónnych skipasov Šikovná sezónka PREMIUM budú parkovať bezplatne.

Szczyrk Mountain Resort dopraje veľa radosti všetkým lyžiarom, vrátane rodín s deťmi. Tie sa môžu tešiť nielen na víkendovú Akadémiu medveďa Maxa – teda skupinovú výuku lyžovania, ale v čase poľských prázdnin aj Športovú akadémiu, v ktorej si staršie deti budú môcť zdokonaliť techniku lyžovania vrátane jazdy medzi bránami. Ponuku strediska doplní aj K2 Skitouring Academy.

Najvýhodnejšiu lyžovačku pre aktívnych lyžiarov naďalej garantuje Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá  ponúka viac ako 200 km zjazdoviek v 10 strediskách v 4 krajinách. Šikovná sezónka Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Ještěd (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), Muttereralm Innsbruck(AT). Bonusom je 15 % zľava vo vybraných prevádzkach Motion a gastro na svahu. Šikovná sezónka PREMIUM je do konca novembra k dispozícii za akciovú cenu 499.-eur.

 

 

 

___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher, sesterské stredisko Ankogel Mallnitz a stredisko Muttereralm Innsbruck. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.