Zimná sezóna v Tatrách štartuje 29. novembra

Zimná sezóna v Tatrách štartuje 29. novembra
Zimná sezóna v Tatrách štartuje 29. novembra
Stiahnuť PDF

Na najočakávanejší lyžiarsky deň v roku a na poriadnu lyžovačku si lyžiari musia chvíľu počkať. Už na budúci týždeň však meteorológovia predpovedajú mrazivejšie teploty, ktoré by mohli napomôcť aj technickému zasnežovaniu zjazdoviek. V piatok 29. novembra sa na pravé poludnie rozsvietením vianočného stromčeka na Chopku symbolicky otvorí zima. Najvyššie položený viac ako dvojmetrový vianočný stromček z Demänovskej Doliny prinesie Mikuláš a ozdobia a rozsvietenia ho predstavitelia regiónu z Liptova a Horehronia. Priamo na Chopku sa tak spoja netypickým spôsobom dva najvýznamnejšie regióny severného Slovenska. Vrchol Chopku, ktorý ako na dlani ponúka panoramatický výhľad na Západné Tatry a malebnú rozmanitosť Horehronia, sa od tejto zimy stane už aj útočiskom pred nepriaznivým veterným počasím najmä pre lyžiarov. Svoju skrehnutosť a uzimenosť vystrieda teplý čaj v ruke v novej vyhliadkovej reštaurácii – Rotunda. Svetlo, ktoré v piatok rozžiari stromček si odnesie každý návštevník do svojho domova, príbytku, či strediska. Vianočný stromček môžu návštevníci obdivovať alebo sami dozdobiť pri vrcholnej stanici lanovky Funitel až do Troch kráľov.

Sobotný program 30. novembra odštartuje v Jasnej športový pretek xDRIVE BMW s exkluzívnou výhrou luxusného auta na zimnú sezónu. Na začiatok zimy prídu do Tatier aj známe tváre českého a slovenského šoubiznisu. Tenista Lukáš Rosol, moderátorka Michaela Ochotská, speváčka Jana Kocianová, herec Pavel Líška, športový komentátor Karol Polák, herečka Gabriela Marcinková a herec Lukáš Latinák. Počas dňa je pripravený Aprés-ski Warm-up v Champagne Bare s live vystúpením gitarovým a saxofónovým sólom s názvom FEELHARMONX. Ďalej sa predstavia L&J DEEJAYS AND MR. SMITH a bubnová šou – CAMPANA BATUCADA. Hudobný ošiaľ zábavy si užije ten, kto príde večer do klubu Happy End na nočnú party s hosťami: TINA, MAJK SPIRIT, CELESTE BUCKINGHAM, DJ BON FINIX, tanečnou skupinou GRIMMY DANCE COMPANY SL a DJ EKG. V programe je aj face a body painting. Podrobne na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/winter-music-opening-30112013/.

Zábava v Jasnej nebude len o najvychytenejších hudobníkoch, ale karty v ten večer zamieša aj bezprostredný humor v podaní najznámejšieho českého moderátora Jana Krausa. Jeho show umocní syn David Kraus s hosťujúcou kapelou, či prostredie novej kongresovej sály Wellness
hotela Grand Jasná. Vstupenky na neopakovateľnú atmosféru natáčania show herca, moderátora, publicistu, dramatika a režiséra Jana Krausa sú v predaji aj na http://grandjasna.sk/sk/aktualne-baliky/zimne-baliky/217-exkluzivna-noc-so-show-janakrausa

Otvoriť zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách prídu opäť tenisti. Na Tenisových Tatrách 2013 sa v piatok 29. novembra predstavia v exhibičnom zápase najznámejšie tváre bieleho športu: Karol Kučera, Miloš Mečíř ml., Marián Vajda, Branislav Stankovič, Ján Krošlák, Michal Mertiňák, Filip Polášek, Igor Zelenay, Andrej Martin, Jana Čepelová a Janette Husárová. V sobotu čaká tenistov program v podobe intenzívneho relaxu a aktivít, ktoré Tatry návštevníkom ponúkajú.

Lyžiari vo Vysokých Tatrách si už túto zimu zalyžujú na viac ako 4 nových kilometroch tratí a za najkrajšími výhľadmi ich v decembri vyvezie nová 15 miestna gondola v Tatranskej Lomnici v úseku Štart – Skalnaté pleso. V decembri sa návštevníkom Hrebienka predstaví v plnej kráse najväčší ľadový dóm z 28 ton ľadu. Autorom jedinečného kostola bude český sochár František Bálek.

Lyžovačka sa túto zimu opäť mení aj vďaka nákupom skipasov cez internet. Cez www.gopass.sk si lyžiari kupujú pohodlne okrem lístkov na svah aj vstupy do akvaparku Tatralandia, lyžiarsku školu s profesionálnym inštruktorom alebo požičovňu lyží, či ubytovanie. Od 26. decembra bude medzi strediskami Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso premávať pravidelná regionálna doprava skibusov a lyžiarske stredisko Jasná spojí s tropickým svetom akvaparku Tatralandia známy ski-aqua bus.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestuje do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.