Bike park v Jasnej hostí Slovenský pohár v Downhille

Bike park v Jasnej hostí Slovenský pohár v Downhille
Bike park v Jasnej hostí Slovenský pohár v Downhille
Stiahnuť PDF

„Aj tento rok sme pre Slovenský pohár v Downhille vybrali miesto s najlepšími traťami. Jasná má výborné bikerské trasy, ktoré počas tejto sezóny prešli výraznou prestavbou a  tým zvyšujú aj úroveň podujatia. Som rád, že sme obnovili a darí sa nám udržiavať tradíciu tejto  úzko profilovanej športovej disciplíny. Veríme, že v roku 2015 sa nám podarí dostať aj do série Európskeho pohára v Downhille práve vďaka Jasnej a jej bike tratiam. Vždy sa snažíme prilákať nielen profi domácich a zahraničných jazdcov z Česka, Maďarska a Poľska, ale aj divákov, pre ktorých to môže byť netradičný zážitok. Práve horská cyklistika, či súťaž v downhille v nádhernom prostredí môže pozitívne motivovať  k pestovaniu tohto extrémneho  no krásneho športu, ktorý sa snažíme spopularizovať. Jazdci musia mať predovšetkým čistú hlavu, dodržiavať a rešpektovať pokyny a pravidlá Zeleného Kódexu, ale hlavne chrániť svoje zdravie a predvídať situácie. Verím, že mená ako Martin Knapec či Roman Dubský budú ťahákom pre širokú verejnosť, ktorá príde podporiť toto adrenalínové podujatie do Jasnej,“ uviedol riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Preteky SPDH 2014 sa budú konať v dvoch kolách: kvalifikácia a finále. Zjazd štartuje z lokality Rovná Hoľa (1 491 m.n.m.) smerom na Záhradky po obľúbenej a vyhľadávanej trati Rocky Face DH. Samotná trať má dĺžku 1 850 metrov a prevýšenie 463 metrov. Pre tých, čo adrenalín na kolesách radšej sledujú ako ho skúšajú, pripravilo stredisko Jasná zľavnený celodenný lístok, aby si diváci mohli vychutnať jazdy z pohodlia sedačky s priamym výhľadom na trať a pretekárov. Podrobné informácie k pretekom, propozíciám, prihláškam a zľavneným lístkom TU.    
____________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.