Bláznivý apríl prinesie na lyžiarske svahy jogu smiechu i medzinárodné preteky

Bláznivý apríl prinesie na lyžiarske svahy jogu smiechu i medzinárodné preteky
Bláznivý apríl prinesie na lyžiarske svahy jogu smiechu i medzinárodné preteky
Stiahnuť PDF

Návštevníci Skalnatého plesa sa 1. apríla budú učiť bezdôvodne smiať. Postará sa o to joga smiechu, ktorá zlepšuje psychické a fyzické zdravie a znovuobjavuje v človeku dieťa. Za účasti Shri Param Jit Manna – veľvyslanca Indickej republiky na Slovensku, si všetci priaznivci dychových cvičení na čerstvom horskom vzduchu užijú netradične jogu na snehu vo výške 1 751 m n.m. Bližšie k Joga víkendu na Skalnatom plese. Aj v jedinom areodynamickom tuneli pri Aquaparku Tatralandia budú súťažné tímy lietať vzduchom ako vtáci, v ôsmich súťažných kolách na Majstrovstvách Slovenskej republiky v tunelovom lietaní. 4-členné tímy počas simulácie voľného pádu vytvoria za 35 sekúnd vopred určené obrazy chytaním nôh a rúk. Ich skydiverské schopnosti následne posúdi odborná porota. Prvoaprílový uletený deň zakončí horúca tanečná strip show v Liptov Aréne pri Tatralandii.

V sobotu a v nedeľu (2.-3. apríla) sa v DC snowparku v lokalite Otupné odjazdí ďalšie kolo Európskeho pohára v snowboardingu. Očakáva sa 50 jazdcov z Európy a prvý aprílový víkend budeme poznať aj Majstra Slovenska vo Freestyle snowboardingu. „Snowpark zodpovedá parametrom slope style trate vhodnej na usporiadanie pretekov v tejto olympijskej disciplíne. Špeciálne na Európsky pohár sa zväčšia rozmery a náročnosť prekážok, aby sa na nich dali robiť aj náročnejšie triky,“ uviedol Matej Zemanovič, z DC snowpark Jasná. Nadchádzajúci víkend bude patriť aj tým skôr narodeným, ktorí si na Štrbskom Plese budú spomínať na majstra a reprezentanta ČSSR v zjazdovom lyžovaní Jozefa Krasuľu st. na 5. ročníku medzinárodných pretekárov – veteránov v slalome a obrovskom slalome. 

S príchodom jari začína v lyžiarskych strediskách postupne jarná technická údržba lanoviek. Od 11. apríla je naplánovaná v Tatranskej Lomnici a lyžovať sa v tomto stredisku bude už iba počas víkendov. Na Štrbskom Plese začína jarná technická údržba až od 4. mája. V Starom Smokovci je letná prevádzka pozemnej lanovky už od 9. apríla, takže tí, ktorí ešte nestihli vidieť Tatranský ľadový dóm, majú poslednú možnosť, verejnosti je sprístupnený ešte do 17. apríla. Podrobne k zmenám prevádzky lanoviek vo Vysokých Tatrách na www.vt.sk

Predpokladané ukončenie lyžovania na Chopku závisí od klimatických podmienok, lyžovať sa bude na oboch stranách Chopku pravdepodobne ešte aj 24. apríla. Od víkendu 30.4.-1.5. budú lanovky na severnej strane Chopku (Biela Púť – Twinliner –  Funitel – Chopok) a na južnej strane Chopku (Srdiečko – Kosodrevina – Chopok) v trvalej letnej prevádzke. Údaje o stave lanoviek a zjazdoviek v Nízkych Tatrách odporúčame sledovať na www.jasna.sk

__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.