Dejisko zimnej olympiády sa presunie aj do Jasnej

Dejisko zimnej olympiády sa presunie aj do Jasnej
Dejisko zimnej olympiády sa presunie aj do Jasnej
Stiahnuť PDF

Duchom a myšlienkami sme síce v Pjongčangu, no reálne doma, a preto ako jeden spoločný tím fandíme slovenským športovcom a oslavujeme tento príležitostný športový sviatok práve v Aréne olympijského tímu v Jasnej. Sme poctení, že Jasná je konečnou stanicami olympijskej Roadshow, kde sa rozžiari olympijský oheň za účasti vrcholových športovcov, olympijských víťazov z Ria de Janeira – špičkového atléta Mateja Tótha, vodných slalomárov Ladislava Škantára, Michala Martikána, olympijských reprezentantiek – hokejovej brankárky Zuzany Tomčíkovej, či kajakárky Jany Dukátovej. Slávnostný symbolický ceremoniál s olympijskou pochodňou a zapálením olympijského ohňa v Jasnej začína v piatok podvečer o 17.00 hod. na Olympia stegei na Bielej Púti. Výnimočný olympijský večer, ktorý sa v tejto hutnej réžii pravdepodobne nebude viac opakovať, otvorí herec Marek Ťapák. Už počas piatkového dňa si  lyžiari a všetci dovolenkári užijú na svahu hudobnu produkciu z dielne DJ Pablik. Nefalšovanú radosť z aprés-ski party podporia vystúpenia tanečníc a  saxofonistu Helisaxa. Pre spomienku z dvojdňovej show bude na Priehybe inštalovaná viacrozmerná kamera pre GIGA selfie, ktorá dodá zážitku spod Chopku super rozmer vďaka unikátnej XXL aplikácii. Tá umožňuje fotografovať samého seba a okolitú scenériu až do vzdialenosti 111 metrov. Počas symbolického otváracieho ceremoniálu, ktorý je na Bielej Púti v centre strediska Jasná bezplatný, vystúpia: SĽUK, Sestry Matákové, Ľudová hudba Martinky Bobáňovej, tanečná skupina Anta Agni s ohňovou šou, Horehronskí chlopi a tanečné variácie sa obecenstvo naučí prostredníctvom školy tanca. Bohatý program po rozžiarení olympijského ohňa zavŕši koncert Tublatanky. Zábava a oslava športu však týmto rozhodne nekončí. V hudobnom klube Happy End pokračujeme s kapelou Heľenine oči, Dj East Luke a tanečníkmi Anta Agni,“ uviedla Sylvia Artzová, marketingová riaditeľka Tatry mountain resorts,a.s.

Symbolický otvárací ceremoniál ozdobí svojou nevšednou módnou prehliadkou aj hudobnotanečné vystúpenie s audiovizuálnym sprievodom, ktoré predstaví ozdobné folklórne čelenky – party. Tieto dobové a pôvodné prvky sviatočnej úpravy vlasov sa predstavujú v Jasnej projektom Party v 21. storočí, ktorý oslovuje modernou formou súčasného diváka, aby spoznal alebo si pripomenul pestrosť a rozmanitosť kultúrneho dedičstva Slovenska. „V téme  športových disciplín a olympiády bude žiť aj slovenské online prostredie a to prostredníctvom najznámejšieho slovenského youtubera GOGA, ktorý sa pred ceremoniálom predstaví na stagei v tradičnej a jemu blízkej vlogerskej hre,“ uzavrela S. Artzová. 

V sobotu čakajú na všetkých návštevníkov Jasnej športové zóny s olympijskými disciplínami slalom, biatlon curling v lokalite Priehyba v čase od 9.00-15.00 hodiny. Lyžiari si tak svoju tradičnú sobotnú lyžovačku môžu spestriť lyžiarskymi slalomovými pretekmi, či vyskúšať si spomínané olympijské disciplíny priamo pod Chopkom. Na dennú aprés-ski zábavu s DJ EKG a tanečnicami na Priehybe sa tešia i Liptovskí zbojníci. Záverečný sobotný večer v štýle Olympia party v hudobnom klube Happy End odštartuje so skupinou Polemic a DJ East Luke.  

Od nedele 11.-25. februára počas dennej prevádzky strediska sa v lokalite Brhliská otvorí Olympic park s ohradenou sánkarskou dráhou, meranou lyžiarskou traťou a vynoveným snow parkom. Fanúšikovia športových prenosov sa môžu pohodlne usadiť v Crystal bare na Bielej Púti a sledovať aktuálne dianie z Pjongčangu. V Hoteli Grand Jasná je v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým múzeom pripravená expozícia olympijských artefaktov, historických lyžiarok a lyží, ale aj súčasnej lyžiarskej výstroje zjazdárky Petry Vlhovej. 

Počas olympijského víkendu je v prevádzke viac ako 35 zjazdoviek s veľmi dobrými podmienkami na lyžovanie. Na svahoch je od 30 do 50 cm snehu. Doprava do strediska Jasná bude tak ako aj po iné víkendové dni regulovaná a posilnená skibusovou a transferovou dopravou. Podrobné informácie k programu Aréne slovenského olympijského tímu v Jasnej a detailné informácie ku grafikonom skibusov sú dostupné aj na www.jasna.sk  

   __________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.