Delá vo Vysokých a Nízkych Tatrách už sypú sneh

Delá vo Vysokých a Nízkych Tatrách už sypú sneh
Delá vo Vysokých a Nízkych Tatrách už sypú sneh
Stiahnuť PDF

70 snežných zariadení z pondelka na utorok zasnežovalo zjazdovky zo Skalnatého plesa v smere: Generál, Esíčka, Čučoriedky západ a Čučoriedky východ. 7 snežných diel vyrábalo v rovnakom čase sneh aj na Štrbskom Plese na zjazdovke Solisko a Furkota. S postupne klesajúcou teplotou od stredy, pribúdajú snežné delá aj na zjazdovkách v nižších polohách – Interski, Turistická a Esíčko a podobne aj v Tatranskej Lomnici na zjazdovkách zo Štartu.

V noci z utorka na stredu sa spustili na plný výkon snežné zariadenia v Jasnej v Nízkych Tatrách. V nadmorskej výške od 2 004 m n.m po 1 700 m n.m. zasnežovalo 20 snežných tyčí úsek zjazdovky Chopok – Luková. Postupne počas noci pribúdali do prevádzky ďalšie zasnežovacie body.   

Kvôli kompaktnosti zjazdovky musí nasypaný sneh „vyzrieť“ najprv na kopách a až po určitom čase vstupujú na scénu snežné pásové vozidlá, ktoré začnú nafúkaný sneh rozhrňovať na požadovanú hrúbku. Ak budú vyhovujúce podmienky na zasnežovanie, lyžiarske strediská vo Vysokých a Nízkych Tatrách pokračujú vo vyrábaní snehu aj v najbližších dňoch. Tatranci robia všetko preto, aby pomohli Perinbabe ponatriasať perinu a pripravili tak dobrý podklad na zjazdovkách a kvalitné trate na prvú tohtoročnú lyžovačku.

Už 25. novembra si návštevníci Vysokých Tatier môžu opäť pozrieť ľadové umenie, tento krát v podobe spišskej gotiky, ktorá bude zdobiť interiér Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Zimná sezóna v Jasnej štartuje 3. decembra denným športovým programom a strhujúcou nočnou tanečnou party v hudobnom klube Happy End, pod názvom Winter Music Opening – World Cruise Edition. Bližšie TU. Zimná sezóna v Jasnej bude plná skvelých zážitkov, ale aj noviniek. Rozhovor s riaditeľom strediska Jasná si môžete pozrieť na tomto linku https://www.youtube.com/watch?v=bXdq66MaxVI 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.