Do Liptov Arény dorazili ohromujúci Giganti

Do Liptov Arény dorazili ohromujúci Giganti
Do Liptov Arény dorazili ohromujúci Giganti
Stiahnuť PDF

Na ploche 4 tisíc m2 majú zvedavci príležitosť spoznať tvory, ktoré už na planéte nikde nestretnú. Expozícia, pri ktorej sa spojili vedci s umelcami, prináša na Liptov dávno zabudnuté stopy pozemského života. Každý zo 17 modelov je zasadený do scenérie imitujúcej prirodzené prostredie. Spoznať najstarších a najväčších obyvateľov planéty cez túto výstavu pomôže najmä študentom, milovníkom pravekej histórie, amatérskym bádateľom a širokej verejnosti, ktorá si chce zblízka pozrieť a uvedomiť si ich ohromujúcu veľkosť a silu. Najvyšší model mamuta má až 6 metrov. Modely sú v dynamických polohách a preto si ich príbeh môže každý dotvoriť sám. Výstava prináša nielen vernú podobu pravekých zvierat, ale aj spôsob obživy a súžitie dávnovekých tvorov s človekom. Súčasťou Gigantov je výstava 18 nadrozmerných zrkadlových a kryštálových hlavolamov, optických klamov, priestorových kúziel a nekonečných labyrintov.

Športová multifunkčná hala Liptov Aréna sa nachádza pár metrov od aquaparku Tatralandia s výbornou dostupnosťou z Liptovského Mikuláša do všetkých turistických stredísk v Nízkych a Západných Tatrách. Viac informácií na www.liptovarena.sk.

Široké možnosti trávenia voľného času, výhodné letné ponuky vstupov do aquaparku alebo výletov lanovkami na obe strany Chopku pre deti len za 1 euro, priťahujú pozornosť dovolenkárov v najlepšej a najvyhľadávanejšej turistickej destinácii – na Liptove. Počas leta čaká návštevníkov Tatralandie 26 toboganov, jazda na adrenalínovej U-rampe, 14 bazénov so slanou morskou a čírou vodou, tím profesionálnych animátorov, nová reštaurácia Medrano, zábavný Fun Park, mini ZOO, stroskotaná pirátska loď, ale aj Športový víkend – Tomi Kid a Mufuza, Poľské dni alebo tradičná oslava konca leta Summer Beach Party, na ktorej by nemal nikto chýbať. 
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.