Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy

Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy
Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy
Stiahnuť PDF

Na svahu Čučoriedky je počas 9. ročníka Snežných psov pripravený bohatý sprievodný program. Rodiny s deťmi si môžu vyskúšať jazdu v psom záprahu alebo vidieť ukážky zásahov so záchrannými lavínovými psami, ktoré pripravuje Horská záchranná služba. Denný program začína na medzistanici lanovky Štart a na čiastočne uzavretej zjazdovke Čučoriedky od 10.-15. hodiny. Deti, ako správni objavitelia sa zúčastnia expedičných výprav do ďalekých zákutí ľadovej krajiny. Na 12 stanovištiach pod názvom Od póla k pólu sa vyberú preskúmať králičí labyrint, ocitnú sa na rybačke ľadového medveďa, precvičia si polárny zrak orla, vytvoria huskyho záprah a budú hľadať cestu do líščieho brlohu. Ďalej sa priblížia skúške mašéra a naučia sa zapínať psov do postroja. Účastníci expedície si vyberú aj dary prírody, budú spolu pozorovať tučniakov, naučia sa viazať polárne uzly, loviť ryby, chodiť po stopách obyvateľov polárnej oblasti a nakoniec dobyjú severný pól. Na eskimácky víkend pod Lomnickým štítom sa môžu všetci vyviesť pohodlne kabínkovou lanovkou alebo využiť značený turistický chodník a urobiť si tak rodinnú prechádzku. Každé dieťa, ktoré si so sebou prinesie plyšového psíka, získava darček. Okrem toho sú pripravené súťaže o zaujímavé ceny. Vstup na podujatie je bezplatný. Viac na www.vt.sk

V Tatranskej Lomnici si lyžiari užívajú aj atraktívnu lyžovačku na 12 kilometroch zjazdových tratí. Lyžiarske svahy v posledných dňoch vylepšila nádielka prírodného snehu, aktuálne je v Tatranskej Lomnici od 50 – 155 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na výletníkov pod Lomnickým štítom čakajú sochy zo snehu, ktoré si aj tento rok našli svoj domov na Skalnatom plese. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.