Dračie noci na Chopku
Dračie noci na Chopku
Stiahnuť PDF

Prvý príbeh Dračích nocí ožije začiatkom júla súčasnými populárnymi rozprávkami. Na ceste za novými zážitkami a obľúbenými rozprávkovými postavami je potrebné nasledovať pokyny v sprievodcovi a zbierať pečiatky zo stanovíšť. Malých dobrodruhov určite zaujmú Máša a medveď, Veža sovích strážcov so živými dravcami, návšteva v Shrekovej bažine, Doba skoro ľadová, Tučniaci, či Dračia komnata. Vikingovia im zas pomôžu skrotiť obávaného draka a Mimóni ich naučia zábavnú reč. Pri ceste za dobrodružstvom Dračej noci budú rytieri na Hrade Rotunda zápasiť s drakom, čarodejnícke triky predvedie kúzelník Talostan a deťom zaspieva aj Martin Madej.    
Dobrodružný nočný výlet lanovkami na Hrad Rotunda začína v piatok a v sobotu na Bielej Púti (zo severnej strany Chopka) a pri Hoteli Srdiečko (z južnej strany). Vývozy lanovkami budú v dvoch časových intervaloch o 17:30 a o 19.00 hod. Témou nasledujúcich Dračích nocí na Chopku je Drakológia, kedy sa 7. a 8. augusta malí dračí výskumníci stanú majstrami v odbore drakológie. 28. a 29. augusta sa deti s drakom Demiánom a jeho pomocníkmi naučia v dračom hniezde kúzla, ilúzie a čary. Bližšie informácie aj TU. Pre deti sú pod Chopkom pripravené celé leto detské atrakcie s dračou tematikou. Okrem lúštenia záhad rodinnej hry Drakopark Chopok a pri výletoch lanovkami si malí drobci prídu na svoje na prekážkovej dráhe – Dračia obratnosť, na dračej veži, pri objavení Drakolezu Srdiečko na južnej strane Chopku, na horolezeckej stene, nafukovacom hrade, či bungee trampolíne. Drak Demián, lesný strážca pokladov Demänovskej doliny sa tak v Nízkych Tatrách na chvíľu stane súčasťou a priateľom každej dovolenkujúcej rodiny.   
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.