Európsky pohár v Jasnej cez víkend aj s Petrou Vlhovou

Európsky pohár v Jasnej cez víkend aj s Petrou Vlhovou
Európsky pohár v Jasnej cez víkend aj s Petrou Vlhovou
Stiahnuť PDF

„Sme veľmi radi, že Peťa si našla čas a predstaví sa na svojom domácom svahu. Naša radosť je o to väčšia, že ju v Jasnej môžeme privítať premiérovo ako majsterku sveta. Urobíme všetko preto, aby sa tu cítila naozaj ako doma a našla tu špičkové zázemie na tréning i samotné preteky. Verím, že si jej účasť na týchto pretekoch nenechajú ujsť ani fanúšikovia, ktorí ju prídu povzbudiť a vytvoria v Jasnej výbornú atmosféru,“ uviedol Matej Hulej, riaditeľ strediska Jasná, ktoré  je jedným z partnerov tímu Petry Vlhovej.

Okrem Vlhovej sa na Liptove predstavia aj ďalšie pretekárky známe zo Svetového pohára -Nastasia Noens (FRA), Eva Maria Brem (AUT), Ana Bucik a Marusa Ferk(SLO), Emelie Wikstroem (SWE). Na štarte sa predstaví aj ďalšia rodáčka z Liptovského Mikuláša Martina Dubovská, ktorá v súčasnosti reprezentuje Českú republiku. Na preteky v obrovskom slalome a v slalome je prihlásených viac ako 90 pretekárok z 19 krajín. Najlepšie pretekárky budú súťažiť o prize money podľa pravidiel FIS, bižutériu a ďalšie ceny od sponzorov. Vyhlásenie výsledkov sa v cieľovom areáli po oba dni uskutoční hneď po skončení 2.kola.  V nedeľu bude najúspešnejšej pretekárke odovzdaná aj putovná Veľká cena Demänovských jaskýň, najstaršieho lyžiarskeho podujatia na Slovensku (organizuje sa s prestávkami od roku 1939). Ako VCDJ sa každoročne vyhlasuje najvýznamnejšie lyžiarske podujatie sezóny v Jasnej.

Európsky pohár začína v sobotu 2.marca obrovským slalomom (I. kolo 9:30, II. kolo 12:30hod.), v nedeľu 3.marca je v rovnakých časoch na programe slalom. Preteky sa budú konať na zjazdovke Pretekárska č.1 z Priehyby na Záhradky. Príprava zjazdovky začala už 25.februára, odkedy je pre verejnosť uzavretá. Na preparácii trate sa podieľalo 40 osôb, trate boli zabezpečené 3 km sietí.  V dňoch 27.2. – 1.3.2019 je vždy do 10.00 hod. z dôvodu tréningov pretekárok uzavretá  aj zjazdovka č.7 Majstrovská  – od výstupnej stanice vleku C3 (Jasná – Luková).

Očakávaná návštevnosť podujatia spolu so záujmom o víkendovú lyžovačku na ďalších svahoch v Jasnej si vyžiadali aj ďalšie opatrenia. „Doprava do strediska bude počas víkendu regulovaná dopravnou políciou. Zo záchytných parkovísk bude kyvadlová doprava vyvážať peších návštevníkov do stanice Lúčky. Odtiaľ budú musieť prejsť na Záhradky po vyznačenom chodníku,“ uviedla Veronika Devečková, manažérka infraštruktúry v stredisku Jasná.  Vstup do diváckej zóny je bezplatný. Na Záhradkách bude divácka zóna doplnená o gastro ponuku.

„Európsky pohár predstavuje najvýznamnejšie preteky v zjazdovom lyžovaní na Slovensku v aktuálnej zimnej sezóne.  Z nášho pohľadu je dôležité zachovať kontinuitu organizovania významných lyžiarskych podujatí na Slovensku a pripravovať sa na organizovanie Svetového pohára 2021 v Jasnej,“ povedala riaditeľka pretekov Jana Palovičová.
V novodobej histórii sú preteky Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej doma pravidelne od roku 2008. Prestávky boli iba v roku 2014, keď boli v Jasnej Majstrovstvá sveta juniorov a v roku 2016, kedy bol po dlhých rokoch v Jasnej opäť Svetový pohár žien.

Hlavným organizátorom Európskeho pohára 2019 v Jasnej je Športový klub ESL, ktorý podujatie organizuje z poverenia FIS a Slovenskej lyžiarskej asociácie – Športového odvetvia  alpských disciplín. Podujatie organizuje v spolupráci so športovou agentúrou Events Studio Liptov,s.r.o.

__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu  vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.