Fit & Happy pod Lomnickým štítom každý deň počas leta

Fit & Happy pod Lomnickým štítom každý deň počas leta
Fit & Happy pod Lomnickým štítom každý deň počas leta
Stiahnuť PDF

S príchodom leta a začiatkom letnej dovolenkovej sezóny sa na Skalnatom plese rodiny s deťmi, ale aj individualisti pravidelne stretnú so zaujímavými ľuďmi. V Galérii Encián sa  začnú podvečerné rozhovory s horskými vodcami, ochranármi prírody, tunajšími historikmi, či vysokohorskými nosičmi. Vo výške 1 751 m.n.m. bude každý deň v týždni o zážitok viac. Skupinová joga sa cvičí pod vedením certifikovaného učiteľa z popradského Studia Harmony. Vďaka profesionálom zo Slovenskej asociácie Nordic Walking je pripravený rýchlokurz severskej chôdze s paličkami. Tatranské súťaže pre deti s maskotmi v Svištej krajinke spestria odmeny od hračkárstva Woow Toys a k tomu sa pridajú kreatívne tvorivé dielne na tému tatranských rozprávok a povestí, či pozorovanie prírody so strážcom Tanap-u v okolí Skalnatého plesa. Na Štrbskom Plese si zas tí športom naladení zasúťažia o zaujímavé ceny pri zábavných pretekoch v člnkovaní na 200 metrov. Podrobne k dennému Fit & Happy High Tatras programu na TU.

Čaro Lomnického sedla môžu peší návštevníci objavovať už od soboty 14. júna. V zime je Lomnické sedlo najatraktívnejšou najvyššie položenou zjazdovkou, v lete zas láka zaujímavým výletom dvojsedačkovou lanovkou až do výšky 2 196 m.n.m. Jedinečné miesto priťahovalo oddávna milovníkov nekonečných výhľadov do hlbín Malej Studenej doliny, na Slavkovský štít alebo do Popradskej kotliny a inšpirovalo aj tvorcov filmov. Pre rodiny s deťmi je Lomnické sedlo jednou zo 7 zastávok projektu Tatranskej divočiny – zábavno-náučného programu. Nové príbehy tatranských zvieratiek budú toto leto obohatené o ďalšie 2 dobrodružné etapy. Deti sa s tatranskými kamarátmi stretnú aj na tatranskej magistrále na ceste k Vodopádom Studeného potoka. Na Skalnatom plese si návštevníci môžu už druhé leto vychutnávať diela mladých umelcov a pozorovať vyhľadávané pleso z netradičného pohľadu, zo sprístupnenej vyhliadkovej veže.

Zajtra 13. júna sa v rámci Otvorenia letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách slávnostne odomkne Štrbské pleso. Obľúbené člnkovanie je pre všetkých nadšencov od 9. – 12. hodiny bezplatné.
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.