Golfové rezorty z Brna, Ostravíc a Olomouca spojili sily – vytvorili “Moravský golfový trojuholník”

Golfové rezorty z Brna, Ostravíc a Olomouca spojili sily – vytvorili "Moravský golfový trojuholník"
Golfové rezorty z Brna, Ostravíc a Olomouca spojili sily – vytvorili “Moravský golfový trojuholník”
Stiahnuť PDF

„Sme veľmi radi, že sme sa dohodli a našim súčasným i budúcim členom dokážeme dať skvelú ponuku hry na troch golfových ihriskách. Ak k tomu pripočítame ďalšie dodatočné zľavy vďaka vernostnému programu GOPASS ako aj to, že členské v Central Golf Clube ostáva na svojej pôvodnej úrovni, je to veľkorysá ponuka,“ informoval Jan Kastner z Tatry Mountain Resorts, a.s.(TMR). Všetky tri golfové rezorty sú od seba vzdialené do hodiny jazdy autom, čo ešte viac pridáva na atraktivite celého projektu. „Z nášho pohľadu dáva spolupráca skvelý zmysel. Geograficky sa naše ihrisko nachádza presne v strede cesty medzi Kaskádou a Ostravicami, naviac s dobrou dostupnosťou. Všetky tri ihriská sú veľmi pestré a zároveň každé špecifické svojim charakterom. Golfistom sa tak vďaka spolupráci otvárajú nové možnosti, ktorých sme veľkými priaznivcami. Na fungovanie ´Moravského golfového trojuholníka´ sa už veľmi tešíme,“ dodáva Jan Kalabis jr. z Golf Resortu Olomouc, v rámci ktorého pôsobí klub s približne 730 členmi.

Vďaka všetkým štyrom spolupracujúcim klubom si tak na Morave môžu tri ihriská za zvýhodnených podmienok užívať takmer 3 tisícky golfistov. Ich počet ale ani zďaleka nie je konečný. Zmluva podpísaná medzi TMR a Golf Resort Olomouc predstavuje pilotný projekt obchodnej spolupráce TMR v golfovom segmente. „V podobnom duchu chceme rozšíriť naše aktivity a začať spolupracovať aj s ďalšími rezortmi. Už dnes rokujeme s ďalšími ihriskami, ktoré by mohli pribudnúť do ponuky Central Golf Clubu. Okrem partnerskej – obchodnej spolupráce ponúkame našim budúcim partnerom aj možnosť manažovania ich rezortov,“ doplnil Jan Kastner.  

Central Golf Club je projektom spoločnosti Tatry Mountain Resorts,.a.s., ktorej cieľom je vďaka atraktívnym podmienkam a bez vysokých vstupných poplatkov prilákať ku golfu širokú verejnosť a rozšíriť rady golfistov o ďalších nadšencov aktívneho oddychu. Central Golf Club má v súčasnosti viac ako 500 členov. Keďže golfových rezortov v správe TMR by malo byť v budúcnosti viac, rozširovať sa bude pole pôsobnosti Central Golf Clubu a možnosti jeho členov na hru za skvelých podmienok aj na ďalších ihriskách. Nový klub umožňuje svojim členom zakúpiť si členstvo v rôznych variantoch už od 3-tisíc českých korún.

Možnosť zahrať si všetky ihriská za jednu cenu ponúka produkt „Šikovná permanentka“, ktorá za cenu 3 500.-CZK ponúka majiteľovi možnosť využiť 6x Green Fee na 9 jamiek na ktoromkoľvek ihrisku v sieti Central Golf Clubu. Rovnako je to aj v prípade permanentky za 5 tisíc korún s 10 predplatenými Green Fee na 9 jamiek. Najväčšou výhodou týchto produktov je fakt, že sú bez obmedzení – hru je možné si vybrať kedykoľvek, kdekoľvek a pri akomkoľvek rozdelení fee na 9 alebo 18 jamiek.

Do golfového segmentu vstúpila spoločnosť TMR prvýkrát na začiatku októbra 2018 podpisom nájomnej zmluvy s Golf & Ski resort Ostravice, ku ktorému o pár mesiacov na to pribudol aj Kaskáda Golf Rezort Brno.

 

______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.