Grandhotel Starý Smokovec sa stane súčasťou projektu Chuť Francúzska

Grandhotel Starý Smokovec sa stane súčasťou projektu Chuť Francúzska
Grandhotel Starý Smokovec sa stane súčasťou projektu Chuť Francúzska
Stiahnuť PDF

„À la française“ na francúzsky spôsob sa ponesie celý predĺžený víkend v Grandhoteli v Starom Smokovci. Nielen francúzske degustačné menu od šéfkuchára Petra Pikovského, ale aj originálne francúzske torty, dezerty, flambovanie a pravé francúzske raňajky si môžu vychutnať návštevníci medzinárodnej oslavy francúzskej kuchyne. „Do projektu sme sa rozhodli zapojiť, pretože nás oslovil francúzsky štýl kuchyne. V našom secesnom Grandhoteli máme tematickú reštauráciu Lefèvre s neopakovateľnou atmosférou vysokých stropov, honosných kryštálových lustrov a s pôvodnými drevenými parketovými prvkami. Francúzsky názov reštaurácie napovedá, že v nej využívame zložitú forma obsluhy, ktorá podčiarkuje gastronomický zážitok hosťa a pocit, že je o neho dobre postarané. Veríme, že sa akcia Goût de France/Good France 2016 práve v našom historickom hoteli stretne so záujmom hostí o vysoko kvalitnú gastronómiu spojenú s TOP službami. Oslava francúzskej kuchyne bude v našom prevedení podporená aj francúzskym cukrárom Jeanom Charlesom, ktorý hosťom predstaví vlastné francúzske torty. K menu sa budú servírovať doporučené francúzske vína“, opísal podujatie Marek Koumal, riaditeľ Grandhotela v Starom Smokovci.     
„Návštevníci projektu Chuť Francúzska budú mať šancu ochutnať všetko z pripravovaného degustačného menu. V ponuke bude domáce predjedlo, na hlavný chod použijeme lokálne suroviny ako sú bravčové, kuracie a hovädzie mäso z domáceho chovu a podávať sa budú čokoládové dezerty podľa francúzskej tradície. Všetci sa môžu tešiť na chutné jedlo, kvalitný servis a skvelú atmosféru“, priblížil šéfkuchár Peter Pikovský. 
Hlavný program sa bude konať v sobotu 19. marca, gastronomická večera je v ponuke aj v nedeľu aj v pondelok. Vstup je spoplatnený uhradením ceny za gala večeru a návštevníkom sa odporúča casual dress code. Súčasťou akcie je bezplatný sprievodný program. Sobotným večerom bude sprevádzať moderátorka Veronika Hatala, repertoár inšpirovaný francúzskymi šansónmi muzikálovými a jazzovými piesňami predstaví speváčka Anna Repková s klavírnym sprievodom a večer ozvláštni aj profesionálny hráč na akordeón M. Balogh. Pre hostí je pripravený aj darček v podobe vkusných karikatúr alebo tematického fotografovania na počkanie. Hostia sa počas večera prenesú aj do typického francúzskeho kabaretného sveta prostredníctvom profesionálneho tanečného vystúpenia a veľkolepých tanečných kostýmov. Bližšie informácie aj na TU
Peter Pikovský – šéfkuchár Grandhotela**** Starý Smokovec je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. Pôsobil ako šéfkuchár v tatranských hoteloch: Grand Hotel Kempinski High Tatras, Hotel Hubert Vital Rezort a Hotel Holiday Inn Žilina. Zúčastňoval sa rôznych gastronomických akcií ako je Danubius Gastro, Zlatá čiapka Nestlé Nitra, Svetový pohár v Luxemburgu 2006, Gulf Cup Dubai 2010 a iné. 
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.