Gurmánske túžby splní už po tretí krát Von Roll Culinary Week

Gurmánske túžby splní už po tretí krát Von Roll Culinary Week
Gurmánske túžby splní už po tretí krát Von Roll Culinary Week
Stiahnuť PDF

Milovníci výnimočného jedla budú na Chopku hľadať v prenesenom zmysle slova miesto, kde vzniká vietor. Magickým večerom ich prevedie šéfkuchár bratislavskej reštaurácie Fou Zoo Michal Konrád so svojím tímom, ktorí na kulinárskom evente vo výške 1 670 m n.m. predstavia časť zo svojho najnovšieho menu. Chuťové poháriky hostí vyvezie večer nad oblaky nielen zasnežený ratrak, ale najmä 5 chodové špeciálne menu. Ochutnávať sa bude z Hamachi, Lososového tataráku, Moderného nigiri, Hovädzieho filetu a Dračieho vajca. Srdce ázijského vetra prichádza už o niekoľko dní na hory a garantuje skvelý kulinársky zážitok. „Práve pre zaujímavú myšlienku v netradičnom spojení ázijského vetra a tatranských hôr si hostia užijú zaujímavý večer v  reštaurácii Von Roll priamo na lyžiarskom svahu. Cesta do nej vedie jedine špeciálne upraveným ratrakom. Veríme, že práve atmosféra autentického vysokohorského miesta, akým je Von Roll Restaurant v nadmorskej výške 1 670 m n.m., je tým zlatým klincom pre nadšencov kulinárskych pôžitkov, milovníkov hôr a zimnej dovolenky v Jasnej,“ komentoval podujatie Lukáš Egreši, F&B manažér pre Nízke Tatry.  
O tom, či vedia ľudia oceniť fine dinig ako taký hovorí šéfkuchár Michal Konrád takto: „V severských krajinách, Japonsku alebo v USA sa nachádza mnoho oceňovaných reštaurácií a ľudia sú zvyknutí stravovať sa na úrovni. Na Slovenku je to komplikovanejšie, pretože ľudia nie sú zvyknutí stravovať sa v reštauráciách a ak, tak sa riadia heslom – čím viac na tanieri, tým lepšie. Musím však povedať, že za posledné roky sa to zlepšuje, vznikajú mnohé kvalitné reštaurácie a medzi ľuďmi sa nájdu scestovaní hostia, ktorí vyhľadávajú sofistikovanú chuť. Naši hostia sú rôzni. Prichádzajú k nám známe osobnosti alebo ľudia, ktorí majú peniaze a chcú si vychutnať dobré jedlo v príjemnom prostredí. Alebo nás navštevujú gurmáni, ktorí prichádzajú ochutnať novinky v menu, a vedia oceniť koncept „fusion“ reštaurácie, náš kreatívny tím a rafinované chute. Pritom vedia, že dostanú prvotriednu kvalitu a čerstvosť, za ktorú sú ochotní zaplatiť“.
Luxusná Von Roll Restaurant v lyžiarskom stredisku Jasná je okrem skvelej kuchyne zárukou neopakovateľnej atmosféry horského múzea. Skúsení čašníci obsluhujú výlučne v rukavičkách a punc kvality ocenili aj medzi gurmánskymi oskarmi. Na Gurman Award 2015 získala Von Roll Restaurant ocenenie ako Najlepšia nová reštaurácia. Reštaurácia sa pýši dvoma slovenskými rekordmi a zlatom za najlepšiu horskú reštauráciu v hodnotení kvality lyžiarskych stredísk Internationaler skiareatest 2013/14. Bližšie k Von Roll Culinary Week TU.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.