Hľadá sa hrdina a absolútny víťaz Hero Season Trophy tour

Hľadá sa hrdina a absolútny víťaz Hero Season Trophy tour
Hľadá sa hrdina a absolútny víťaz Hero Season Trophy tour
Stiahnuť PDF

O najlepší výkon a prestížnu trofej zabojujú lyžiari v jednokolovom preteku Hero Season Trophy a to v obrovskom slalome v piatich kategóriách: muži, ženy, deti, juniori a elite. Na lyžiarske preteky sa môžu postaviť okrem lyžiarov aj snowboardisti alebo súťažiaci na snežných bicykloch. Na Štrbskom Plese sa 17. marca súťaží na zjazdovke Interski, v Tatranskej Lomnici 24. marca na zjazdovke Čučoriedky Západ Audi aréna a v Jasnej 31. marca na trati č.1 so štartom vždy o 11. hodine. Preteky sprevádza aprés-ski zábava, o ktorú sa postará DJ s tanečnicami priamo na svahu. Víťaz v každej kategórii bude slávnostne korunovaný za lyžiarskeho hrdinu, získava trofej Hero Season Trophy a celosezónny skipas Šikovná sezónka na budúcu sezónu 2018/19. Súťažný úsek obrovského slalomu je v každom stredisku dlhý približne 400 metrov. Oficiálne vyhlásenie výsledkov je naplánované na 13:30 hod. V Jasnej sa navyše najlepší pretekár z Hero Season Trophy môže postaviť na štart spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou 7. apríla, kedy sa naša najúspešnejšia lyžiarka rozlúči s fanúšikmi a svojou lyžiarskou kariérou práve v Jasnej. Viac informácií na www.vt.sk a www.jasna.sk

Hoci si už zima podáva ruku s jarou, v lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovačku. Na zjazdovkách na Štrbskom Plese je aktuálne 65 cm snehu, v Starom Smokovci 50 cm snehu a v Tatranskej Lomnici od 65 – 155 cm snehu. Výborné podmienky má aj stredisko Jasná, kde je na oboch stranách Chopku od 40 – 80 cm snehu. Skvelá lyžiarka Petra Vlhová pripravuje v lyžiarskom stredisku Jasná svoju autogramiádu, ktorá bude 22. marca o 14. hodine v Crystal bare v Centre Jasná na Bielej Púti. Fanúšikovia môžu využiť tento vzácny moment a stretnúť sa s fantastickou Petrou osobne. Jasnú čaká 24. marca aj snowboardová akcia a netradičná súťaž v DC snowparku v lokalite Brhliská s názvom Helter Skelter, kedy sa v snowparku bude jazdiť banked slalom a následne freestylová časť. Porota vyhodnotí najrýchlejší čas jazdenia a bude sa zaujímať najmä o kvalitu freestylových trikov.

_______________________________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) e top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR vyše 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.