Horská dráha Lech Coaster patrí medzi najlepšie v Európe

Horská dráha Lech Coaster patrí medzi najlepšie v Európe
Horská dráha Lech Coaster patrí medzi najlepšie v Európe
Stiahnuť PDF

„Ocenenie si veľmi vážime, je to pre nás zadosťučinením za prácu, ktorú tím Legendie vyvinul pri technickej príprave atrakcie, samotnom tematizovaní a precíznom spojení týchto prvkov,“ uviedol Paweł Cebula, riaditeľ Sliezskeho zábavného parku Legendia.

Július Vinter, riaditeľ spoločnosti TMR v Poľsku, ktorá je hlavným investorom v Sliezskom zábavnom parku Legendia zdôrazňuje, že Lech Coaster je vizitkou premeny a novej kvalitatívnej úrovne najstaršieho poľského zábavného parku. „Lech Coaster je atrakcia, ktorú by si mal každý Poliak vyskúšať aspoň raz za život. Ponúka úžasné emócie, ale tiež krásny príbeh o vzniku poľského štátu podaný v tematike legiend. Ocenením sa naša práca nekončí, už na budúcu sezónu sa všetci návštevníci Legendie môžu tešiť na novú rodinnú atrakciu typu interactive dark ride s názvom Bazyliszek. Aj týmto mýtickým tvorom sa opäť posilní tematika legiend,“ doplnil J. Vinter.

Lech Coaster sa so svojimi technickými parametrami ocitol v prvej trojke európskych gigantov extrémnej zábavy. Horská dráha so 4 inverznými zakriveniami je dlhá 908 m a vysoká 40 m, jazda rýchlosťou takmer 100 km/h trvá 104 sekúnd. Zaujímavosťou je, že pred jazdou čaká na návštevníkov multimediálna preshow, ktorá ich uvedie do príbehu o Lechovi a legendárnych začiatkoch poľského štátu. Bližšie aj na www.legendia.pl  VIDEO z otvorenia TU


IAAPA vznikla v roku 1918 s cieľom pomáhať svojim členom zvyšovať efektivitu ich práce a zároveň si zachovať tie najvyššie štandardy. Asociácia zastupuje záujmy viac ako 4 tisíc dodávateľov atrakcií, ale tiež majiteľov objektov a individuálnych členov z takmer 100 krajín.

EAS je najväčší európsky odborný veľtrh zameraný na zábavný priemysel, počas ktorého sa stretávajú technickí experti, producenti, investori a developeri z celého sveta. V rámci neho udeľujú organizátori najprestížnejšie ceny najlepším atrakciám v tejto oblasti.

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.