Horský hotel Hrebienok je znovu otvorený

Horský hotel Hrebienok je znovu otvorený
Horský hotel Hrebienok je znovu otvorený
Stiahnuť PDF

Hotel je prístupný zo Starého Smokovca pozemnou lanovou dráhou (7 minút) alebo pešo po zelenej značke turistického chodníka, či asfaltovej ceste (cca 45 minút). Nakoľko je hotel v 5. stupni ochrany prírody, prístupovú cestu môžu využívať iba prevádzkové vozidlá s povolením TANAPu, ubytovaní hostia parkujú svoje autá pri Grandhoteli v Starom Smokovci alebo za poplatok v podzemnom, či stráženom parkovisku. V cene ubytovania je zahrnutý neprenosný lístok na pozemnú lanovú dráhu platný počas celého pobytu. Hostia Horského hotela Hrebienok môžu výhodne využívať Wellness & Spa Grandhotela Starý Smokovec ako aj služby skúsených masérov s 20% zľavou. Bližšie informácie na www.hotelhrebienok.sk
„Horský hotel Hrebienok je pre klientov v Tatrách a pre našu hotelovú sieť TMRhotels obohatením v tom, že rozširujeme svoje portfólio hotelov o ďalšiu úroveň ubytovania. Pre klientov, ktorí uprednostňujú výnimočnosť polohy s prekrásnymi výhľadmi na okolité štíty, s horskou a priateľskou atmosférou, pred samotným vyšším štandardom poskytovaným 3 a 4 hviezdičkovými hotelmi v tatranských osadách. Veríme, že otvorením uspokojíme dopyt klientov súvisiaci s hlavnou sezónou leta a turisticky najkrajšou sezónou babieho leta,“ uviedla Katarína Lukáčová, obchodno-marketingová riaditeľka pre segment hotelov TMR.
Osada Hrebienok je príťažlivým cieľom návštevníkov Tatier a turistickým strediskom výstupov do Malej a Veľkej Studenej doliny, či na Slavkovský štít. Od minulého roka pribudla na Hrebienku neďaleko hotela príjemná oddychová zóna s pohodlnými ležadlami drevených medveďov. Už po deviaty krát sa tu konal rodinný festival Medvedie dni, v zime je zas Hrebienok centrom umenia a krásy ľadu, v podobe Tatranského ľadového domu a takisto medzinárodnej súťaže v tesaní ľadových sôch. Pri dobrých snehových podmienkach si návštevníci tejto lokality môžu užiť dennú a večernú adrenalínovú jazdu po 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca.
Rozvoj tatranských osád súvisel v minulosti priamo s Košicko-bohumínskou železnicou (v r. 1871 úsek Žilina – Poprad) a neskôr s Tatranskou elektrickou železnicou a pozemnou lanovou dráhou na Hrebienok, prevádzkovanou od roku 1908. Údolná stanica lanovky bola blízko Grandhotela Starý Smokovec a vrcholovú stanicu tvorila jednoduchá prízemná budova so strešným nástupišťom, pri ktorej bol pristavený reštauračný a kaviarenský kiosk. Ten sa neskôr rozšíril o nocľaháreň a hosťovské izby. Po 1. svetovej vojne sa zmenili vlastnícke
pomery a lanovka prešla do rúk pražskej Banky československých légií. Banka presadila k spomínanému kiosku pri hornej stanici pristavenie tzv. ľudového hotela, ktorý v r. 1928 aj otvorila pod názvom „Šport hotel“. Hotelové zariadenie bolo stavebne spojené s reštauračným stánkom a budovou lanovky. Po 2. svetovej vojne prešla lanovka do vlastníctva štátnych železníc a Šport hotel sa stal v r. 1947 majetkom Revolučného odborového hnutia a niesol názov Zotavovňa ROH Hrebienok. V roku 1970 sa posunula a prestavala horná stanica pozemnej lanovky o 200 m nižšie pod hotel. Samotný hotel prešiel viacerými rekonštrukciami aj majiteľmi. Po poslednej 11-ročnej rekonštrukcii bol objekt 14.6.1999 otvorený ako dvojhviezdičkový Hotel SOREA Hrebienok a poskytoval 112 lôžok v apartmánoch, jedno a dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky. Izby mali štandardné hotelové vybavenie, dve reštaurácie, kaviareň, salóniky, saunu a spoločenskú miestnosť. 13. januára 2001 zachvátil podkrovie hotela požiar. Po veternej kalamite v roku 2004 bol hotel v strate a prevádzkovaný iba počas letnej sezóny (jún – október), od novembra 2015 bol zatvorený. TMR rozbieha jeho skúšobnú prevádzku.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.