Horúce novinky z Tatralandie
Horúce novinky z Tatralandie
Stiahnuť PDF

Hoci už bude v decembri vonku prituhovať, za múrmi najväčšieho liptovského akvaparku, drkotanie zubami od zimy, nemá šancu. Nová krytá presvetlená tropická hala Tropical Paradise je ideálnym riešením, kam vedú stopy po celodennej lyžovačke. V novej soľnej „jaskyni“ je osadená saunovacia pec, ktorá zdvihla vnútornú teplotu na 48 ˚C. Pri tejto teplote dochádza k uvoľňovaniu účinkov soli, ktoré sú umocňované vstrekovanou prírodnou esenciou kardamonu a vanilky. Soľ blahodarne vplýva na imunitu, pomáha pri nachladnutí, odbúrava stres a napätie. Rovnaké účinky ako pri morských destináciách nájdu návštevníci aj pod Tatrami na Liptove v Tatralandia. Vytvorením soľnej sauny sa podarilo niečo jedinečné nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Relaxácia po saunovaní dostáva telo do normálnej teploty. Preto bolo pri soľnej saune vytvorené oddychové Tepidárium s anatomicky tvarovanými ležadlami osadenými do keltského oppida. Keltskú atmosféru dotvára večný oheň horiaci v krbe, ktorý v minulosti sprevádzal Keltov pri oslavách a bitkách. Spomínané novinky sú vyvrcholením dokončenia najvýznamnejšej investície Tatralandie – Tropical Paradise. Technické vybavenie soľnej sauny a Tepidária si vyžiadalo 110 800 EUR.

Do bazéna s morskou slanou vodou pribudne v zime jedna exkluzivita – žralok biely, s ktorým bude plávanie a ponáranie sa úplne bezpečné. Jeho trojrozmerný obraz vznikol v spolupráci s americkou spoločnosťou a zaujímavosťou je, že pri akomkoľvek pohybe v bazéne sa oči žraloka vždy pozerajú na svoju „obeť“. Tropický raj je v tejto podobe finálne dokončený a celoročne prináša pod Tatry kúsok prímorského sveta aj pri vonkajšej teplote pod bodom mrazu. V akvaparku Tatralandia je vždy stála teplota 32 ˚C, kúpanie prebieha v pravom tropickom pralese s palmami vysokými až 12 metrov, s tropickým dažďom, oddychom na ratanových ležadlách a pod banánovníkmi, ktoré núkajú čerstvé banány. Pre tých, ktorí sa ešte neopaľovali v zime v plavkách a nekúpali sa v pravej slanej morskej vode v kombinácií s blahodarnými účinkami vodnej terapie, ktorá sa postará uvoľnenie svalstva a naštartovania metabolizmu v týchto zemepisných šírkach, majú o dôvod viac navštíviť túto zimu Tatralandiu. Svoj domov si práve tu našli piráti z Karibiku vo vernej kópii drevenej pirátskej lode, ktorá v krajine Tatralandia stroskotala, a tak z jej skladového priestoru vypadli sudy s rumom. Ten je možné ochutnať v karibskom Marina Bare. Večer sa tropický raj zahaľuje do intímnej atmosféry a návštevníci môžu priamo vo vode ochutnať miešané koktaily z Barbados Baru a zažiť autenticitu dovolenky v trópoch. Tropické tanečnice sa počas celého dňa starajú o animačný program. Malí aj veľkí si v šnorchlovacom bazéne pod skalným útesom nájdu záľubu v pozorovaní podmorského sveta. Živé rybičky z animovaného filmu Nemo a Dora, sasanka, krevety či koraly tvoria súčasť veľkého akvária, ku ktorému vedie cesta práve cez šnorchlovaci bazén s pokladom. Vnútorné priestory akvaparku zlepšili pre návštevníkov samotný komfort v podobe nových 160 šatňových skriniek, kabín, lavičiek a vlasových doplnkov.

Komu sa máli relax v morskej vode s tropickým drinkom v ruke a je viac nadšencom loptových hier, tenisu, či bedmintonu, svoju záľubu naplno rozvinie v Liptov Aréne – multifunkčnej športovej hale, hneď vedľa akvaparku. Tí, ktorým zas chýba adrenalín v krvi, sa môžu nechať unášať vzduchom o rýchlosti 230 km/h. V Superfly Tatralandia je simulátor voľného pádu, v ktorom lietajú už aj deti.

Akvapark Tatralandia je od lyžiarskeho strediska Jasná vzdialený len 15 minút autom. V zime je doprava o čosi dostupnejšia aj vďaka regionálnej doprave akvaskibusov. Možnosť denného kúpania sa počas zimy ponúka sezónny akvapas za 79 EUR. Jeho kúpa je o niečo pohodlnejšia cez e-shop www.gopass.sk, s ktorým nikto nečaká v rade na pokladniciach. Viac o atrakciách aj na http://www.tatralandia.sk/atrakcie-a-aktivity/.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestuje do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.