Jar privítajú na historických saniach aj v bikinách

Jar privítajú na historických saniach aj v bikinách
Jar privítajú na historických saniach aj v bikinách
Stiahnuť PDF

Sobotné podujatie Krňačky Chopok je klasifikované v rámci Slovenského pohára v krňačkových pretekoch a na Chopok sa vracia po 18 rokoch. Registrácia účastníkov je v Krupovej od 8:30 – 11:00 hod. O 1. ročník Veľkej ceny Jasnej sa môžu uchádzať kategórie muži, ženy, ale aj zmiešané posádky. Do lokality Krupová a späť je pripravená zdarma aj skibusová doprava z Brezna a z Banskej Bystrice. Dobové sane, ktorým sa nárečovo hovorí krňačky, krnohy, krnaky, krne sú odvodené od názvu pre krivé drevo – samorast krnáč. Špeciálne drevené sane bez kovových súčastí pôvodom z rakúskeho Tirolska, používali v minulosti horehronskí drevorubači na zvážanie dreva. 

Nedeľným popoludním v Bikini skiing sa lyžiari na Chopku prenesú na oslavy jari prostredníctvom odvážnej jazdy v plavkách. Pretekári, ktorí zhodia lyžiarske oblečenie a postavia sa na hromadný štart, môžu využiť aj fantáziu masiek, nápaditých doplnkov, či pomaľovaných tvárí. Najkreatívnejší lyžiari získavajú od poroty zaujímavé ceny. Podujatím sprevádza ostrieľaná moderátorka Erika Barkolová, zábavu na svahu rozprúdi tanečná skupina Vivas, o hudobnú šou sa postará Bongoman Elizz, DJ East Luke, DJ Tokatko a DJ Sedliv. Zo svahov sa všetci prenesú do klubu Happy End, kde večer vyvrcholí v bielom dresscode na jedinečnej White Party. Viac na www.jasna.sk   

Jar už pomaly klope na dvere, lyžiari si užívajú výborné snehové podmienky, na zjazdovkách na oboch stranách Chopku je od 30-80 cm snehu. Už 17.3. sa v snowparku v Jasnej bude súťažiť pod záštitou SLA v Slovenskom pohári vo freestyle lyžovaní za účasti Natálie Šlepeckej a Zuzany Stromkovej. 

_______________________________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) e top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR vyše 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.