Jarný skialp so sprievodcom
Jarný skialp so sprievodcom
Stiahnuť PDF

„Strety lyžiarov s ratrakmi, ktoré od 16. hodiny upravujú svahy sú veľmi nepríjemnou skúsenosťou vo všetkých našich lyžiarskych strediskách. Dôsledky sú poväčšine fatálne. Snažíme sa preto robiť osvetu všade, kde sa to dá a je na to príležitosť. Koncom decembra minulého roka sme zaviedli hliadky skipatroly, ktorá svahy monitoruje a rovnako sa stará o bezpečnosť našich lyžiarov. Nočným skiaplom so sprievodcom chceme prvoskialpinistov, ale aj príležitostných priaznivcov tohto športu vychovať a usmerniť ich nekontrolovateľný pohyb po nočných zjazdovkách,“ vysvetľuje Matej Hulej, riaditeľ horského strediska Jasná.
Začiatočníci si môžu na svoj nočný ´výšľap´ zapožičať kompletnú skialpovú výstroj v športových obchodoch Tatry Motion. Pohodový nočný skiapl začína každý piatok so štartom o 17:30 hod. z Bielej Púte na Brhliská. Trať má prevýšenie 312 metrov a dĺžku cca 2 km. Každý v cieli bude odmenený welcome drinkom a sily si môže doplniť na chutnej večeri v reštaurácii Bernardino Burger. Pre účastníkov je pripravená Freeride brožúra grátis. Bližšie informácie a podmienená rezervácia je na skischool@tmr.sk alebo +421 911 565 842 do piatku do 15. hodiny. Viac TU.
Na oboch stranách Chopku sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Návštevníci si užívajú aj obľúbené aktivity ako ranný Fresh Track, freeridové zóny, snowpark, Fun zone, Funtools, sánkovanie, pochod na snežniciach, bohatý aprés-ski program, nočné lyžovanie a iné. Denné informácie o snehových podmienkach, prevádzke lanoviek a vlekov a online webkamery na www.jasna.sk. 
_______________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.