Jasná udávala trend tohto leta
Jasná udávala trend tohto leta
Stiahnuť PDF

„Napriek poklesom v návštevnosti vo vysokotatranských strediskách, hodnotíme letnú sezónu v horských strediskách veľmi pozitívne. Chopok sa stal srdcovou záležitosťou našich dovolenkárov a Jasná zas cieľovou turistickou destináciou už nielen v zime, ale aj v lete. Veríme, že jeseň prinesie do slovenských hôr viac slnka, stabilné počasie a najmä spokojných návštevníkov. September môže ešte zamiešať karty vo finálnych výsledkoch a prekvapiť aj vo Vysokých Tatrách,“ zhodnotil letnú sezónu Bohuš Hlavatý, CEO Tatry mountain resorts, a.s. (TMR).

Prekvapivý nárast v návštevnosti malo stredisko Jasná Nízke Tatry, kde prišlo v lete o 4% viac dovolenkárov ako v minulom roku. Jasná stúpa v obľúbenosti každým rokom vďaka komplexnosti ponúkaných služieb, regionálnej rozmanitosti atrakcií a malej vzdialenosti od termálneho Aquaparku Tatralandia. Atraktívna lokalita Jasnej, celoročné možnosti trávenia voľného času, výlety lanovkami na obe strany Chopku za jednu cenu, netradičná vyhliadková panoramatická reštaurácia Rotunda a fakt, že sa môžu návštevníci vo výške 2 004 m.n.m aj ubytovať, prispeli k celkovému trendu tohto strediska. Najvýraznejším momentom letných dní bola Dračia noc na Chopku s nočným vývozom lanovkami a rodinným programom v reštaurácii Rotunda. 

Najobľúbenejšie Vysoké Tatry s lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso zaznamenali tradične najvyššiu návštevnosť zo všetkých stredísk v počte 380 tisíc turistov na lanovkách, aj keď pocítili mierny pokles oproti minulému rekordne dobrému roku. Návštevnosť Vysokých Tatier kolísala hlavne kvôli nepriaznivému počasiu. Leto začalo v horách veľmi sľubne už v prvých májových dňoch. Po odštartovaní sezóny člnkovania, však Tatry bojovali niekoľko mesiacov s ničivou víchricou. S príchodom letných prázdnin si návštevníci Skalnatého a Štrbského plesa užívali 62 dní naplnených programom Fit & Happy High Tatras. Nadané deti vzdali poctu Tatrám koncertom vážnej hudby priamo pod Lomnickým štítom. Malí dobrodruhovia zas pátrali po dobrodružstvách Tatranskej divočiny a ich posledné augustové kroky viedli do nového zábavného fun parku Kamzíkovo na Skalnatom plese. Do slovenských hôr prišlo počas leta 56% Slovákov, 19% Čechov a 14% Poliakov.

TMR zverejní podrobné hospodárske výsledky za tretí kvartál finančného roka 19.9.2014. Na automatický odber informácií od TMR e-mailom sa prihláste tu
___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.