Je čas otvoriť zimu v Szczyrku, začína lyžiarska sezóna 2021/2022!

Je čas otvoriť zimu v Szczyrku, začína lyžiarska sezóna 2021/2022!
Je čas otvoriť zimu v Szczyrku, začína lyžiarska sezóna 2021/2022!

Najväčšie lyžiarske stredisko v Poľsku začalo so zasnežovaním 25. novembra a maximálne využilo poveternostné podmienky, aby pripravilo zjazdovky na úplný začiatok sezóny. Pomohlo aj prírodné sneženie, ktoré uľahčilo prípravu trás a dodalo stredisku skutočnú zimnú atmosféru.

“Dúfam, že nadchádzajúca zimná sezóna bude plná úsmevov, dobrých emócií a skvelých lyžiarskych podmienok! Verím, že to bude najlepšia sezóna v histórii Szczyrku, počas ktorej si lyžiari a snowboardisti budú môcť bezpečne užívať horskú slobodu pri lyžovaní na takmer 40 km zjazdoviek,“ uviedol Michał Słowioczek, marketingový a obchodný riaditeľ Szczyrk Mountain Resort.

Od 11. decembra budú milovníkom bieleho šialenstva k dispozícii najmalebnejšie trasy v Szczyrku, teda trasa číslo 3b so sedačkou B5 na Zbójnickú kopu a trasa číslo 2 s vlekom na Małe Skrzyczne. Kabínková lanovka A1 bude fungovať len na dopravu k otvoreným zjazdovkám.

Horské stredisko Szczyrk poskytne v novej sezóne veľa zábavy pre rodiny s deťmi, na ktoré čaká Akadémia medveďa Maxa v novej verzii – teda skupinové lyžiarske kurzy pre deti (víkendové a 5-dňové), a počas zimných prázdnin aj športová akadémia medveďa Maxa, v ktorej si staršie deti budú môcť zdokonaľovať techniku lyžovania vrátane lyžovania v bránkach. Ponuku strediska doplní nový projekt K2 Skituring Academy. „Ak chcete v horách cítiť slobodu, vyšliapte si na vrcholy po vlastných a užite si krásne výhľady na zasnežené svahy Beskýd. Naučíme vás všetko, čo potrebujete vedieť o tejto forme lyžovania. Zaškolíme vás v oblasti vybavenia a techniky na pohyb v rôznom teréne. Počas školenia sa tiež naučíte, ako používať lavínový set ABC a ako sa vyhnúť lavínam, keď chcete vyliezť na hory vyššie ako Beskydy,“ sumarizuje vedúci oddelenia Szczyrk Motion Rafał Michalik

Vo výške 1000 m n m čaká na lyžiarov  perla medzi reštauráciami v Beskydách – KUFLONKA. Priestranné interiéry, v ktorých sa snúbi modernosť s horalskou tradíciou, panoramatické výhľady na Beskydy. Chutná kuchyňa či aromatická káva sú obľúbenou zastávkou pre všetkých lyžiarov. „Hotel Gronie SKI & BIKE, ktorý sa nachádza 150 m od kabínkovej lanovky, pripravil pre návštevníkov Szczyrku na začiatok sezóny ponuku FREESKI, podobne ako v alpských strediskách. Až do Vianoc tak budú nadšenci zimných športov dostávať k pobytu bezplatné skipasy“, hovorí Katarzyna Przybyła, riaditeľka gastronómie SMR a Hotela Gronie.

Novinkou v nadchádzajúcej sezóne bude aj návrat bezplatných skibusov do Szczyrku. “Som veľmi rád, že sa podarilo nájsť riešenie bezplatnej verejnej dopravy v Szczyrku. Zafinancujeme ju sumou cca 320 000 PLN. Ako najväčšie stredisko v Szczyrku nemôžeme nechať obyvateľov ako aj množstvo hostí nášho strediska bez tejto služby. Pokračujem tak v osvedčenom projekte spred 2 rokov, ktorý zaručoval komfort lyžiarov pri ceste na zjazdovky a zároveň bol ekologickým riešením. Len doplním, že plánujeme aj doplnkové jazdy počas večerného lyžovania a silvestrovskej lyžovačky,“ uzavrel Grzegorz Przybyła, riaditeľ Szczyrk Mountain Resort.