Jedinečný LEGO Festival pod Tatrami

Jedinečný LEGO Festival pod Tatrami
Jedinečný LEGO Festival pod Tatrami
Stiahnuť PDF

Špeciálny LEGO Festival je absolútnym hitom mesiaca máj. V trópoch na Liptove objavia rodiny s deťmi čaro kreatívnej stavebnice a obľúbených hrdinov z rozprávok ako Toy Story, Hviezdne vojny, 101 dalmatíncov, animovaného filmu Krtko, či Mc Queen, popového speváka Michaela Jacksona a iných. Popri slanej morskej vode, tropickej klíme, či šnorchlovaní sa s morskými rybičkami prežije rodina so svojimi deťmi deň, na ktorý nezabudne. V krytej hale Tropical Paradise si pri oddychovaní vo vode, či na ležadlách s miešaným nápojom v ruke, môžu tí skôr narodení zaspomínať na časy strávené s legendou medzi hračkami. Deti zas potešia denné súťaže o 1 000 LEGO stavebníc, sochy v nadživotnej veľkosti, busty a obrazy vytvorené z LEGO kociek. S farebnými kockami sa dá hrať aj priamo na výstave. V hernej zóne sú pre chlapcov pripravené automobilové preteky na LEGO Technic dráhe, dievčatám sa bude páčiť v mestečku LEGO Friends corner. V závere festivalového týždňa priložia návštevníci ruku k dielu a spolu s master builderom sa pokúsia vytvoriť nadrozmernú sochu medveďa. Podrobne k animačnému programu počas LEGO Festivalu TU. Školákom sa pomaly končí školský rok. Lego Festival v Tatralandii v kombinácii s celoročným aquaparkom, či výletmi lanovkami na Chopok sú ideálnym tipom na školský výlet. Bližšie k školským výletom TU. Celoročný aquapark Tatralandia otvorí letnú sezónu 14. júna 2014, kedy sa už tradične v súboji Water Battle predstavia medzinárodné tímy z Českej republiky, Poľska a Slovenska.

LEGO fakty: Najobľúbenejšia detská stavebnica sa v modernej podobe z plastu predáva od roku 1949. Autorom LEGO stavebnice je Dán Ole Kirk Christiansen. Z najznámejšej stavebnice sa dá poskladať úplne všetko. Ak by sa tesne k sebe priložili Lego kocky predané v roku 2012, obkolesili by zemeguľu viac než 18-krát.
__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.