Králi horskej cyklistiky majú našliapnuté na Slovenský pohár

Králi horskej cyklistiky majú našliapnuté na Slovenský pohár
Králi horskej cyklistiky majú našliapnuté na Slovenský pohár
Stiahnuť PDF

„Jasná má výborné predispozície na bikerské trasy, ktoré počas minulej sezóny prešli prestavbou a inováciami. Som rád, že sa nám darí udržať tradíciu tejto športovej disciplíny, pretože záujem o downhill ako kráľovskú disciplínu horskej cyklistiky z roka na rok rastie. Veríme, že v roku 2016 sa nám podarí dostať do série Majstrovstiev Európy v Downhille práve vďaka Jasnej a jej najlepšej DH trati. Vždy sa snažíme prilákať profesionálnych jazdcov, ale aj divákov, ktorí majú netradičný zážitok. Práve Jasná má najatraktívnejšiu lanovku, na ktorej si diváci vychutnávajú jazdu s priamym výhľadom na trať a pretekárov. Zjazd alebo downhill vzbudzuje vždy rešpekt najmä pri pohľade na skúsených jazdcov. Zabezpečenie tratí v Jasnej je na vysokej úrovni. Ten, kto chce dosiahnuť špičkovú úroveň, musí venovať veľa času fyzickej a technickej príprave. Celkovo je downhill mladý šport, no prudko sa vyvíja po všetkých stránkach. Medzi top jazdcov na SPDH 2015 určite patria mená ako Martin Knapec, Rastislav Baránek, Adam Rojček alebo Attila Liszi,“ uviedol riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Preteky 3. kola SPDH 2015 sa konajú štandardne podľa pravidiel, sedem kategórií odjazdí v dvoch kolách kvalifikáciu a finále. Adrenalínový zjazd štartuje z lokality Rovná Hoľa (1 491 m.n.m.) a pokračuje smerom na Záhradky po čiernej ťažkej trati Rocky Face DH. Samotná trať má dĺžku 1 850 metrov, prevýšenie 463 metrov so sklonom 28,42 %. Preteky vyvrcholia v nedeľu 28.6. o 11:00 hod. štartom semifinálových jázd a následne pretekmi postupujúcich finalistov. Pre tých, čo adrenalín radšej sledujú ako ho skúšajú, pripravilo stredisko zľavnený celodenný lístok. Podrobne k SPDH 2015 TU.

Najvyššie položený Rocky Mountain Bike World Jasná so svojimi 17 km tratí všetkých náročností si zamilujú okrem downhill a freeride jazdcov aj zvedavci, ktorí dovolenkujú v Tatrách. Nenáročné cyklo chodníky alebo profi zjazdy sú ideálnym začiatkom ako sa pred letom naštartovať a spoznávať krásy Nízkych Tatrách na dvoch kolesách.
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.