Kto vyhrá Water Battle 2013?
Kto vyhrá Water Battle 2013?
Stiahnuť PDF

Tento rok svoju účasť potvrdili: česká televízna moderátorka Michaela Ochotská, modelka Vlaďka Erbová, účastník českej Superstar Sámer Issa, poľská fitneska Ewa Chodakowska, poľský športovec a filmová hviezda Przemysław Saleta, Miss Euro 2012 Natalia Siwiec, bývalý futbalový reprezentant Dušan Tittel, moderátorky TV JOJ Stanka Pavolová a Adriana Kmotríková, herec Ján Alžbetkin a vnučka Zdenka Millera Karolína, ktorá pri tejto príležitosti odhalí hviezdu legendárnej detskej animovanej postavičky Krtka na Chodníku slávy v Tatralandii.

V netradičných disciplínach vo vode či na súši si popri známych celebritách zasúťažia aj návštevníci najväčšieho zábavného akvaparku na Slovensku. Poriadne dobrodružstvo sa črtá v disciplínach ako hľadanie pokladu v šnorchlovacom bazéne Tropical Paradise, jazda na U-rampe, jazda na Banana Fun alebo lukostreľba v štýle Williama Tella. Rodiny, ale predovšetkým deti sa môžu vyblázniť na 28 toboganoch a v 14 bazénoch. O počasie je aj v tomto prípade postarané. Karibská klíma nového Tropical Paradise garantuje letné počasie pre každého návštevníka. Tropických a stabilných plus 34 stupňov je pod špeciálnou priehľadnou strechou v tvare morskej mušle ideálnych a garantovaných za každého počasia. Za morskou atmosférou, či exotickými palmami už netreba cestovať ďaleko. Liptovský akvapark Tatralandia ponúka navyše aj 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov a procedúr v Keltskom saunovom svete.

V roku 2012 navštívilo Tatralandiu 607 883 návštevníkov, z ktorých najväčšie zastúpenie mali Slováci, Česi a Poliaci. Letná sezóna v Tatralandii odštartuje viacerými novinkami. Vo Fun Parku privíta toto leto novinka Gold Splash. Ide o vodný katapult postavený na koncepte zlatej bane – drevenej priehradovej konštrukcie, pripomínajúcej banskú ťažobnú vežu, ktorá vytvorí zábavu pre deti od 7. rokov. Lodička na koľajniciach sa vyšplhá do výšky 8 metrov, následne sa pomocou gravitácie spustí dole, nasleduje let vzduchom a čľapnutie do jazierka s vodou. Druhú časť Gold Splash bude tvoriť jazierko s lagúnou pre loďky. 30 cm hlboké jazierko je vhodné pre deti do 140 cm, ktoré sa chcú naučiť pádlovať a teda sami ovládať lodičku.

Prežiť leto naplno sa dá s celosezónnym akvapassom, ktorý si môžu návštevníci užívať bez obmedzení od 13. júna do 15. septembra 2013. Viac informácií o akvapasse http://www.tatralandia.sk/novinky-a-eventy/novinky/celosezonny-aquapass/ a Water Battle http://www.tatralandia.sk/novinky-a-eventy/kalendar-eventov/water-battle-2013/ .

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.