Lanovka, ktorou sa vyviezlo viac ako 2,7 milióna ľudí, končí

Lanovka, ktorou sa vyviezlo viac ako 2,7 milióna ľudí, končí
Lanovka, ktorou sa vyviezlo viac ako 2,7 milióna ľudí, končí
Stiahnuť PDF

Počasie v Tatrách praje babiemu letu, ktoré láka na nevšedné zážitky. „Turisti majú možnosť poslednýkrát sa vyviesť v starej 4-miestnej kabínkovej lanovke na Skalnaté pleso a užiť si jazdu za výhodné ceny. Pre návštevníkov sme pripravili i jesennú 6 eurovú zľavu na spiatočnú jazdu, postačí byť držiteľom GOPASS karty,“ uviedol Juraj Chovaňák, brand manažér Vysokých Tatier.

„Od decembra 2005 vyviezla 4-miestna kabínková lanovka fyzicky viac ako 2 milióny 700 tisíc ľudí,“ informoval Ján Slamený, riaditeľ lanových dráh v Tatranskej Lomnici. Ako ďalej Slamený dodal, stará lanovka v úseku Tatranská Lomnica – Štart bude mať v prevádzke v zimnej sezóne 2013/14 dokopy 50 vozňov. Osud zvyšných demontovaných vozňov spolu s konštrukciou je jasný. „Niektoré časti vozňov budú ponechané na náhradné diely, niektoré vozne budú vyradené a niektoré vyvezené do zahraničia,“ uzatvoril Slamený.

Výmena starej lanovky za novú v úseku Štart – Skalnaté pleso zlepší a zdynamizuje prepravu lyžiarov aj vo veterných dňoch, prispeje k modernizácii strediska a zvýši bezpečnosť a kapacitu z 900 na 2 400 osôb/h. V čom bude preprava iná? Nová moderná 15-miestna lanovka prepraví návštevníkov na Skalnaté pleso za 7,07 minúty a prekoná prevýšenie 597 metrov. Do strediska už v najbližších týždňoch pribudnú kabíny v počte 37 kusov. Lyžiarov túto zimu potešia aj nové zjazdovky červená pre náročnejších s názvom Esíčka a modrá s názvom Bukova hora Západ so zasnežovaním. Na Štrbskom Plese pribudne v zime pre lyžiarov dvojkilometrová modrá zjazdovka s názvom Turistická. Lyžiari budú túto sezónu vo Vysokých Tatrách lyžovať spolu na 24 kilometroch zjazdových tratí.

Pravidelná jesenná technická údržba začína v horských strediskách Tatranská Lomnica od 21.10.2013, posledným dňom prevádzky je nedeľa 20. október. Na Štrbskom Plese a v Starom Smokovci od 4.11.2013, posledným dňom prevádzky lanoviek je nedeľa 3. novembra. Odstávka potrvá do začiatku zimnej sezóny. Viac informácií aj na http://www.vt.sk/informacie/prevadzkova-doba-lanoviek/ Jesenná údržba v Nízkych Tatrách začína na lanovkách od 21. do 25.10. na Chopku Sever. Po 28.10. budú lanovky v prevádzke len pre vopred nahlásené skupiny. Podrobne na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/leto/lanovky/

Otvorenie zimnej lyžiarskej sezóny v Jasnej Nízkych Tatrách štartuje 29. novembra 2013 a v sobotu 30. novembra 2013 veľkým celodenným programom pod názvom Winter Music Opening. Vysoké Tatry začínajú zimnú sezónu 29. novembra 2013. Lyžovačka v jednotlivých horských strediskách bude závisieť od vyhovujúcich snehových podmienok.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.