Leto na Liptove otvárajú veľkým testom atrakcií

Leto na Liptove otvárajú veľkým testom atrakcií
Leto na Liptove otvárajú veľkým testom atrakcií
Stiahnuť PDF

Za zdravím a  novým rekordom v najazdených kilometroch sa 18. júna pôjde na Chopok. Moderátor Slávo Jurko odštartuje na najvyššie položenom cyklotrenažéri pokus o prekonanie minuloročných 630 spoločne odjazdených kilometrov. Na správnosť a platnosť rekordu bude dohliadať komisár Slovenských rekordov. V panoramatickej reštaurácii Rotunda si návštevníci užijú najkrajšie „outdoorové fitko“ s prekrásnymi výhľadmi na Liptov, Horehronie, Nízke, Západné a Vysoké Tatry. Tí, ktorých zláka člnkovanie si vychutnajú pokojnú hladinu jazierka Biela Púť. Pre najmenších je pripravený nový areál Maxiland Summer park, kde na ploche 500 m2 čaká na deti množstvo atrakcií. Drobci sa môžu tešiť na mini golf, pieskoviská, nafukovací hrad, bike zónu a začiatkom leta pribudne i zážitková jazda na tobogane, či Slackline – novodobé chodenie po lane s inštruktormi. Rodiny s deťmi spoznajú tajomstvá horskej prírody s dráčikom Demiánom v Drakoparku Chopok alebo si zaskáču na bungee trampolíne na prestupnej stanici lanoviek v lokalite Priehyba.
Letnú sezónu v dvoch liptovských aquaparkoch otvorí moderátor Slávo Jurko testom najadrenalínovejšej atrakcie – raftovacej U-rampy v Aquaparku Tatralandia a do hlbín podmorského sveta ho zláka potápanie v diving centre v aquaparku GINO Paradise Bešeňová.   
Letná sezóna v Aquaparku Tatralandia odštartuje veľkou penovou party a ochutnávkou predstavení cirkusu Joo Jo, ktorý si tu od 1.7. rozloží svoje šapitó na celé dva mesiace. Deň vyvrcholí kulinárskym súbojom dvoch osobností thajskej kuchyne. O chute návštevníkov a emócie zabojujú Jakub Sobotka a Martin Novák, jediný slovenský šéfkuchár s certifikátom Thajského kráľovstva. Bližšie k programu Summer Battle Opening TU. Tatralandia mení od 16.6. svoju prevádzkovú dobu a pre verejnosť bude aquapark otvorený denne od 9. – 21. hodiny.
Sobota sa v druhom liptovskom aquaparku GINO Paradise Bešeňová ponesie na vlnách zdravého životného štýlu, ale aj netradičných atrakcií. Pre tých, ktorí okrem kúpania sa a oddychu v bazénoch vyhľadávajú aj aktívny pohyb, sa môžu zapojiť a vyformovať si telo pri zumbe, cvičebnom programe deep work, TRX- pri závesnom posilňovacom cvičení na popruhoch, na balančných podložkách Bosu, pri rekreačnom cvičení Ay Fly v špeciálnych sieťach alebo pri pole dance. Rozhodne nevšedné bude aj sledovanie príbehu 4 exotických žralokov, ktoré našli svoj domov pri adrenalínovej zóne v GINO Paradise Bešeňová.    
Okrem veľkého otvorenia letnej sezóny čaká na návštevníkov Jasnej a Aquaparku Tatralandia množstvo zaujímavých podujatí a výnimočných zážitkov. Bližšie v kalendároch eventov na http://www.jasna.sk/zazitky/eventy/ a http://www.tatralandia.sk/novinky-a-eventy/kalendar-eventov/.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.