Leto v tatranských strediskách otvoria člnky a bicykle

Leto v tatranských strediskách otvoria člnky a bicykle
Leto v tatranských strediskách otvoria člnky a bicykle
Stiahnuť PDF

Už v piatok sa opäť slávnostne odomkne hladina najznámejšieho plesa a návštevníci si tak môžu užiť v poradí 6. sezónu člnkovania na magickom Štrbskom plese. K dispozícii je 19 štýlových pramíc a jeden dvojkajak. Výnimočným zážitkom je určite aj možnosť využitia služieb súkromného veslára. Člnkovanie na hladine morénového plesa ma viac ako 130-ročnú tradíciu. V roku 2012 sa na jazero vyplavilo 3 754 člnkov, čo je od začiatku novodobej histórie (od r. 2008) spolu 14 650 člnkov a prepravilo sa spolu 43 960 ľudí. Člnkovanie vo výške 1350 m.n.m. patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie vo Vysokých Tatrách. Jazero Štrbského plesa patrí do 5. stupňa ochrany a jeho prevádzkovanie ako aj samotné člnkovanie podlieha prísnym pravidlám. Prevádzková doba člnkovania je od 9. – 17. hodiny. Podrobne na http://www.vt.sk/aktivity/leto/clnkovanie-na-plese/, viac informácií o otvorení letnej sezóny vo Vysokých Tatrách na http://www.vt.sk/aktivity/eventy/tatransky-juniales-vikend/.

Stredisko Jasná s celoročnou prevádzkou sa vďaka špičkovým lanovkám oplatí navštíviť aj počas leta. V letných mesiacoch je pripravených množstvo zaujímavých podujatí. Na stanicu Chopok – Priehyba sa turisti ľahko a pohodlne prepravia samoobslužným výťahom – Twinliner a do výšky 2 024 m. n. m na samotný vrchol Chopku, lanovkou Funitel. Leto v Nízkych Tatrách je v znamení cyklotrás a hrebeňových túr. Relax, čerstvý horský vzduch a dobrú kondíciu je možné získať na jedinečnom mieste s modernými športovými možnosťami pre každého. Viac o trasách značkovaných chodníkoch a aktivitách v stredisku Jasná Nízke Tatry na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/leto/nordic-walking/.

Okrem prekrásnych panoramatických výhľadov na okolitú scenériu si môžu návštevníci spestriť dovolenku aj na bicykloch. Giant Bike Park je situovaný v časti Záhradky a využíva prírodné danosti aj terénne úpravy. Počas otváracieho víkendu 15. – 16. júna 2013 sú pre bikerov pripravené špeciálne otváracie ceny a tak si fanúšikovia tohto športu vychutnajú spolu 15 km tratí rôznej náročnosti pre začiatočníkov alebo profesionálnych jazdcov. Viac na http://www.jasna.sk/giant-bike-park-jasna/kalendar-akcii/oficialne-otvorenie-letnej-sezony/. Počas júla a augusta sú bicykle a kolobežky vyvezené na štart 6-sedačkovou lanovkou z údolnej stanice Záhradky na vrcholovú stanicu Priehyba B2 a Záhradky – Rovná Hoľa B1. Aj adrenalínoví nadšenci si môžu zjazdové a freeridové bicykle vypožičať v prevádzkach požičovní Tatry Motion v čase od 9 do 16. hodiny. Viac informácií o popise tratí na http://www.jasna.sk/giant-bike-park-jasna/trate/.

Napriek obmedzeniam pre výstavbu lanoviek na Chopku sa minulý rok na bicykloch v Bike Parku prepravilo viac ako tisíc bikerov. Giant Bike Park v Jasnej bude tento rok dejiskom TOP pretekov – Majstrovstiev Slovenska v downhill bicyklovaní (19. – 21. 7. 2013), kde sa na zmenenej trati a so zvýšenými vývoznými kapacitami dvoch lanoviek očakáva viac ako 300 bikerov. Viac na http://www.jasna.sk/giant-bike-park-jasna/kalendar-akcii/.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.