Lyžiari sa dočkali, Vysoké Tatry a Jasná pozývajú na prvú lyžovačku už v piatok a v sobotu!

Lyžiari sa dočkali, Vysoké Tatry a Jasná pozývajú na prvú lyžovačku už v piatok a v sobotu!
Lyžiari sa dočkali, Vysoké Tatry a Jasná pozývajú na prvú lyžovačku už v piatok a v sobotu!
Stiahnuť PDF

Zimnú sezónu v Jasnej otvorili veľkolepou show už v sobotu 30.novembra. Lyžiari si však na radosť z prvých oblúkov na zjazdovkách v novej sezóne musia počkať do soboty 7.decembra. „Je to tak, v sobotu začíname! Vďaka chladnému počasiu sa nám podarilo vysnežiť prvé zjazdovky a konečne spúšťame stredisko do dennej prevádzky. Lyžovať sa bude na zjazdovkách Biela Púť (č.13), Pretekárska (č. 1a Luková- Priehyba) a z Priehyby na Koliesko (2b + 2). Funitel bude v prevádzke v polhodinových intervaloch pre peších návštevníkov,“ informoval obchodno-marketingový manažér strediska Jasná Martin Hloušek. Zasnežovanie bude naďalej v plnej permanencii na ostatných svahoch na severe i juhu strediska a podľa predpokladov by už počas nasledujúceho týždňa mali byť uvedené do prevádzky aj ďalšie zjazdovky.

Najdôležitejšie novinky zimnej sezóny 2019/20 v Jasnej:

• dynamické ceny v pokladniach,
• 132 nových lôžok vďaka dobudovaniu Chalets Jasná Collection****,
• Hotel Srdiečko – štýlovo zrekonštruované izby a reštaurácia,
• FIRST CLASS SKIING – lyžovanie bez čakania, produkt pre hostí ubytovaných v hoteloch TMR; dokúpiť si ho budú môcť aj majitelia Šikovnej sezónky, ktorí sa rozhodnú pre doplatok za výlukové dni
• SKY PICNIC – piknik v špeciálne upravenej kabíne na lanovke Kosodrevina -Chopok JUH,
• Večera pri splne mesiaca – zážitková večera v reštaurácii Habarka s možnosťou v netradičnom večernom čase zlyžovať k údolnej stanici Lúčky po zjazdovke osvetlenej splnom mesiaca,
• Reštaurácia ROTUNDA – zmena dizajnu a konceptu na a la carte,
• nový servisný stroj na lyže ( Tunning centre TFT aU) v prevádzke Tatry Motion pri lanovke Grand Jet,
• mobilná aplikácia na skibusy pripravená v spolupráci s OOCR Liptov,
• výhodné pobytové SKI balíky so skipasmi zadarmo v hoteloch TMR HOTELS.  

Vo Vysokých Tatrách zaúraduje Mikuláš

Presne na Mikuláša, teda 6.decembra 2019 otvorí stredisko Štrbské Pleso lyžiarsku sezónu aj vo Vysokých Tatrách. Z dobre overených zdrojov sa podarilo zistiť, že účasť na prvej lyžovačke potvrdil aj Mikuláš, ktorý si zvolil Štrbské Pleso za tohtoročné miesto svojho prvého lyžiarskeho relaxu na Slovensku hneď po obdarovaní všetkých detí.

„Začíname lyžovať už tento piatok 6.12.2019 na svahoch Interski, Turistická a Juniorská. Podľa potreby bude premávať Lanovka Mostíky, vleky Interski a Junior. Pre peších návštevníkov bude k dispozícií Solisko Expres iba cez víkendy s predpokladaným začiatkom dennej prevádzky aj pre lyžiarov od 20.decembra,“ informoval obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Na Štrbskom Plese pokračujú  v zasnežovaní zjazdoviek SOLISKO a FURKOTA. 

Už na budúci týždeň v sobotu 14.decembra pripravujú Tatranci aj otvorenie strediska Tatranská Lomnica – SKI EXCLUSIVE OPENING bude nielen v znamení výbornej lyžovačky ale netradične aj anjelov a démonov.

NOVINKY ZIMY 2019/2020 VO VYSOKÝCH TATRÁCH

• dynamické cenníky pre strediská Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica – nastavenie cien adekvátne k možnostiam a infraštruktúre stredísk,
• dynamické ceny na pokladniach,
• nové klientske centrum v Tatranskej Lomnici (pod jednou strechou Gopass Tickets – samoobslužné pokladne, infocentrum, pokladne, rental, lyžiarska škola, obchod Tatry Motion),
• zrekonštruované a zmodernizované priestory reštaurácie Panoráma na Skalnatom Plese,
• zážitkové ratrakovanie – profesionálna príprava zjazdoviek na lyžovačku spolu  s profesionálnym ratrakárom,
• večerný skialpový výšľap v strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso,
• výhodné pobytové SKI balíky so skipasmi zadarmo v hoteloch TMR HOTELS.  

GOPASS – VSTUPENKA NA LYŽIARSKY SVAH AJ KĽÚČ K BRÁNAM AQUAPARKU

Pre dovolenkárov, ktorí chcú lyžovať v Tatrách za najvýhodnejšie ceny, je vstupenkou na svah GOPASS – osobný personifikovaný skipas, ktorý je zároveň multifunkčnou vernostnou kartou. Lyžiari sa z pohodlia domova bezplatne zaregistrujú v e-shope na www.gopass.sk zakúpia si svoj e-skipas a po príchode do lyžiarskeho strediska priamo z auta idú cez turniket na lyžiarsky svah. GOPASS šetrí lyžiarom čas, pretože nemusia čakať na svoj skipas na pokladnici v dlhej rade, namiesto toho si ako prví užívajú ranný menčester. Za každý jeden nákup sa klientovi pripisujú vernostné body, ktoré môže následne využiť na ďalšie služby v prevádzkach TMR. Pri viacdňových skipasoch alebo pri viacdňových pobytoch so skipasmi môžu lyžiari vymeniť svoj nevylyžovaný deň z viacdňového skipasu za návštevu Aquaparku Tatralandia či vodného parku Bešeňová. Viac informácií aj na www.gopass.sk. S GOPASS kartou si môžu lyžiari aj túto zimu užiť aj lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike alebo poľské stredisko Szczyrk.  

 


______________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.