Lyžiari si užívajú slnko, pol metra snehu a akciovú lyžovačku za 1 euro

Lyžiari si užívajú slnko, pol metra snehu a akciovú lyžovačku za 1 euro
Lyžiari si užívajú slnko, pol metra snehu a akciovú lyžovačku za 1 euro
Stiahnuť PDF

Lyžovačka na akú boli Tatranci zvyknutí, dostala od prírody konečne zelenú. S pribúdajúcimi centimetrami snehu a priaznivým počasím sa podarilo horským strediskám otvoriť ďalšie kilometre zjazdoviek. Od soboty 18. januára 2014 pribudne lyžiarom na Štrbskom Plese zjazdovka Solisko. Tí, ktorí využijú akciovú cenu za 1 euro, môžu zažiť tzv. menčester, teda najlepšie úpravu trať hneď zrána. Viac na http://www.vt.sk/hory-a-dovolenka/novinky/1812014-spustame-zjazdovku-solisko-ranna-lyzovacka-za-1EUR/. Lyžuje sa aj na obľúbených svahoch a na perfektne upravených zjazdovkách: Interski, Esíčko a Turistická. Už na budúci týždeň sa otvorí aj posledná náročná zjazdovka Furkota. Tatranská Lomnica pripravuje postupne otvorenie červených zjazdoviek zo Skalnatého plesa. Nad Štartom sa tak budú už čoskoro otvárať vyššie položené Čučoriedky a nová červená zjazdovka Esíčka. Jasná si stále udržuje štandard top strediska s veľmi dobými podmienkami na lyžovanie. Lyžiari si užívajú obe strany Chopku. Na južnej strane majú k dispozícii všetky zjazdovky od čiernych trás, červených až po ľahšie modré. Nástup lyžiarov z južnej strany z nového nástupného bodu Krupová je spolu s prelyžovaním z juhu na sever pre mnohých lyžiarov veľmi atraktívny. Na severnej strane Chopku bude už tento víkend otvorená celá Turistická zjazdovka pre menej náročných. Momentálne sa pracuje na otvorení červenej zjazdovky z Konského Grúňa na Rovnú Hoľu, ktorá by mohla byť sprístupnená v najbližších dňoch. Na Chopku si od víkendu užijú lyžiari spolu 24 kilometrov zjazdoviek a vo Vysokých Tatrách 13,5 kilometrov profesionálne upravených zjazdoviek.

Hlavná sezóna zmenila ceny skipassov, ktoré šli dole oproti top sezóne o 5 EUR. Tí, ktorí si svoj skipass kúpia cez internet na www.gopass.sk, ušetria ešte výraznejšie.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.