Lyžiari si zjazdovku z Lomnického sedla užijú už na Nový rok

Lyžiari si zjazdovku z Lomnického sedla užijú už na Nový rok
Lyžiari si zjazdovku z Lomnického sedla užijú už na Nový rok
Stiahnuť PDF

Najatraktívnejšiu 1 240 m dlhú zjazdovku z Lomnického sedla na Skalnaté pleso sa vďaka dostatočnej prírodnej snehovej pokrývke podarí otvoriť oveľa skôr ako to bolo po minulé roky. Spustenie zjazdovky v Lomnickom sedle je priamo závislé od výlučne prírodného snehu a od výsledku monitorovania snehovej pokrývky Horskou záchrannou službou (HZS). Vo štvrtok 29.12. uskutočnili pyrotechnici HZS testovanie pokrývky v Lomnickom sedle odstrelom pomocou výbušnín. Pri dvoch preventívnych odstreloch nedošlo k uvoľneniu lavíny a lavínoví špecialisti z HZS vyhodnotili stav snehovej pokrývky v Lomnickom sedle ako stabilný. Najnáročnejší lyžiari si okrem čiernej zjazdovky v Lomnickom sedle užijú aj tzv. Francúzsku muldu, freeridový terén v jej juhozápadnej časti, ktorý je jednou z alternatív ako zlyžovať povestné „sedlo“. Zo Skalnatého plesa do vyhľadávaného lyžiarskeho terénu do Lomnického sedla vyváža skúsených lyžiarov viac ako 1 km dlhá dvojsedačková lanovka so 400 m prevýšením. 

Počas posledných rokov sa Lomnické sedlo otváralo v termínoch: 16.2.2016; 16.1.2015;  22.3.2014; 30.1.2013; 20.1.2012; 30.1.2011; 14.2.2010 a 2.1.2009.

Na ostatných zjazdovkách v Tatranskej Lomnici je od 50 – 70 cm snehu a na Štrbskom Plese je od 40 – 50 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Lyžiari si po lyžovačke vo Vysokých Tatrách môžu užívať doplnkové aprés-ski aktivity ako napr. Tatranskú večeru zážitkov na medzistanici Štart každú stredu, piatok a sobotu alebo Večeru pod hviezdami na Skalnatom plese, ktorá začína 7. januára. V ponuke je aj ranná lyžovačka Fresh Track na zjazdovke Solisko na Štrbskom Plese už o 7. hodine ráno, nočnú sánkovačku z Hrebienka do Starého Smokovca, koncerty v Tatranskom ľadovom dóme alebo aprés-ski party priamo na svahu. Viac na www.vt.sk .  

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.