Lyžiarske strediská otvorili zimnú sezónu veľkolepo

Lyžiarske strediská otvorili zimnú sezónu veľkolepo
Lyžiarske strediská otvorili zimnú sezónu veľkolepo
Stiahnuť PDF

Lyžiari, ktorí sa už nevedeli dočkať lyžovačky, si od uplynulého víkendu užívajú zatiaľ iba zjazdovky s technickým snehom, ale postupne s prichádzajúcou zimou očakávajú strediská aj bohatú nádielku prírodného snehu. 40 centimetrov technického snehu a dobré podmienky na lyžovanie sú pre lyžiarov na Štrbskom Plese, otvorená je zjazdovka Interski. Stále pokračuje zasnežovanie aj na zjazdovkách Esíčko a Furkota. V Jasnej sa lyžuje na oboch stranách Chopku na zjazdovkách: Biela Púť, Slnečná, Hotelová a Krupová. Podrobne na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/ a na http://www.vt.sk/hory-a-dovolenka/novinky/29112013-otvorili-sme-novu-lyziarsku-sezonu/. 6. decembra otvorí svoje lyžiarske brány aj stredisko Tatranská Lomnica, kde sa v týchto dňoch stále zasnežujú zjazdovky Bukova hora I., Bukova hora západ a Grand slnečná.

Symbolické otvorenie zimy spojilo na Chopku v piatok 29. novembra dva významné regióny. Za účasti predstaviteľov regiónu Liptova a Horehronia, duchovných kňazov a predstaviteľov Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) bol v ikonickej Rotunde slávnostne rozsvietený najvyššie položený vianočný stromček (2 004 m.n.m). Na Štrbskom Plese sa v piatok začala oficiálne prvá lyžovačka na Slovensku, keď sa vďaka nízkym teplotám potrebným na zasnežovanie, za krátky čas technicky zasnežil svah Interski. Na ňom si svoju prvú sezónnu lyžovačku užili aj poprední tenisti: tréner Marián Vajda, Ján Krošlák, Miloš Mečíř so synom, Michal Mertiňák, Filip Polášek, Branislav Stankovič a iní. Nielen prvá lyžovačka, ale aj zábava gradovala v sobotu v stredisku Jasná Nízke Tatry. Trojkolový športový pretek na svahu otvorila moderátorka Michaela Ochotská. Zo 101 účastníkov si vyšportoval jeden súťažiaci luxusné auto na 100 dní. Kľúče od nového auta odovzdala výhercovi moderátorka Erika Barkolová. Veľkou udalosťou sobotného dňa bolo pokrstenie nového 350 miestneho kongresového centra s jedinečným výhľadom na Chopok. Krstný otec český moderátor Jan Kraus si zaželal, že do Jasnej budú chodiť ľudia nielen kvôli samotným kongresom, ale najmä kvôli horám. „Tak ako Jan Kraus uberá vo svojej talk šou hostí o slová, tak nové kongresové centrum uberá o slová svojich ´spíkerov´ neuveriteľnými výhľadmi,“ komentoval výber krstného otca Michal Krolák, riaditeľ hotelového segmentu TMR. Krst pokračoval netradične aj na streche kongresového centra, kde sa podával zážitkový coffee break a Jana Krausa privítal známy Tatranec so živými ovcami. V pokrstenom kongresovom centre sa v sobotu podvečer natáčali dve live
Show Jana Krause so zaujímavými hosťami. Pozvanie prijali modelka Michaela Kocianová, športový komentátor Karol Polák, herci Pavel Líška, Gabriela Marcinková, Lukáš Latinák a Martin Durnek so záchranárskym prasaťom Oliverom. Jasná bola uplynulý víkend nielen centrom lyžovania, ale aj explóziou hudby, kde sa o zábavu v klube Happy End postarali speváci Majk Spirit, Tina, Celeste Buckingham a iní.

Pozornosť lyžiarov sa už o pár dní presunie do Vysokých Tatier, keď sa otvoria nielen zjazdovky v Tatranskej Lomnici, ale 15. decembra aj nová 15-miestna lanovka v úseku Štart – Skalnaté pleso, ktorá umožní návštevníkom vyviesť sa do výšky 1 751 m.n.m.

Prílohy k tlačovej správe:

Fotky z prvej lyžovačky na Štrbskom Plese na stiahnutie na http://www.uschovna.cz/zasilka/QIZ7974H4NFXPY75-8FB (Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).

Fotky k symbolickému otvoreniu zimy na Chopku – najvyššie položený vianočný stromček http://www.uschovna.cz/zasilka/QIDPAKNY52B497E9-75S (zdroj: TMR/Peter Kováč).

Fotky tenistov na prvej lyžovačke na Štrbskom Plese na stiahnutie na http://ulozto.sk/xmH489tg/resampled-zip (heslo: tmr, Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).

Fotky zo športového preteku na svahu si môžete stiahnuť na https://www.dropbox.com/sh/krznjhdf9g7wlhq/VEqzCr_qRm/Sobota/full%20size (Zdroj: TMR/Peter Kováč).

Fotky z krstu kongresového centra Wellness hotela Grand Jasna a krstného otca Jana Krausa na http://www.uschovna.cz/zasilka/QI7BAF3H5B2LTZTM-XKY (Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).

VIDEO z krstu kongresového centra na stiahnutie na https://www.wetransfer.com/downloads/fd46c1647969ad5fcd1de3312965b4fd20131202133306/118ed4c470c4de86194a77f3f98f4a6120131202133306/48bdc1 (zdroj: TMR)

Fotky z hudobného klubu Happy End v Jasnej na stiahnutie na http://www.uschovna.cz/zasilka/QIGDYCTJDT4WYAT6-W6D (Zdroj: TMR/Marek Hajkovský).
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestuje do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.