Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre

Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre
Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre
Stiahnuť PDF

Hoci výborné snehové podmienky a úspešné odštartovanie lyžiarskej sezóny v tatranských strediskách na čas zastavila veterná kalamita, strediská sa už „postavili na vlastné nohy“ a po odstránení kalamitného stavu a zasiahnutých častí zjazdoviek sú už v prevádzke. Na Chopku sa lyžuje na zjazdovkách, ktoré sú v hlavnom ťahu lanoviek severnej trasy Biela Púť – Priehyba – Chopok a južnej trasy Chopok – Kosodrevina – Krupová. V najbližších dňoch sa čaká na výrazne ochladenie, dosneženie zjazdoviek a ich spustenie v takom režime, aby mohli lyžiari lyžovať na všetkých zjazdovkách už v období vianočných sviatkov. Na severnej strane Chopku budú od zajtra okrem hlavnej trasy v dennej prevádzke aj lanovky v lokalite Lúčky a Záhradky, konkrétne lanovky Lúčky – Vyhliadka a Záhradky – Rovná Hoľa a otvorená bude aj zjazdovka Turistická s veľmi dobrými podmienkami na lyžovanie. V priebehu budúceho týždňa sa po dosnežení otvorí aj zjazdovka FIS, od soboty 23. decembra pôjde do prevádzky sedačková lanovka Záhradky – Priehyba, kabínková lanovka Grand Jet z Bielej Púte do lokality Brhliská, takisto sa spustí aj prepojovací vlek Otupné a zjazdová trať číslo 7 s názvom Majstrovská. Na južnej strane Chopku sú v prevádzke kabínkové lanovky z Chopku až po lokalitu Krupová, od 26. decembra sa sprevádzkuje aj vlek Lúčka a štvorsedačková lanovka Srdiečko – Kosodrevina, od 28. decembra aj vlek Krupová II. Od tohto víkendu sa otvára zjazdovka č. 31 Slnečná a č. 36 Krupová a od 27. decembra zjazdovka 31a Tréningová. Na zjazdovke č. 35 s názvom Derešská, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh sa už teraz voľne lyžuje. Upravená a pripravená  pre lyžiarov bude v závislosti od snehových podmienok a to v celej jej dĺžke do 30. decembra. Bližšie informácie na www.jasna.sk     

Od piatku sa po technickej údržbe spúšťa do prevádzky lanovka Solisko Expres na Štrbskom Plese ako aj ďalšie zjazdovky, lanovky a vleky. Od 15. decembra tak bude v kompletnej prevádzke celé stredisko Štrbské Pleso. Lyžovať sa bude na všetkých zjazdovkách Interski, Solisko, Furkota, Turistická, Esíčko, Junior. Lyžiari si užijú spolu 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí a od 28. 12. bude v prevádzke aj Fresh Track jazda s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek. Táto aktivita na Solisku je vhodná pre dobrých lyžiarov, ktorí si vychutnávajú jazdu carvingom po rannom „manchestri“. 

V lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica sa aktuálne lyžuje na zjazdovkách Lomnické sedlo, Generál, Čučoriedky východ, Čučoriedky západ, Štart západ a Esíčka, od soboty 16. decembra pribudnú lyžiarom ďalšie kilometre zjazdoviek Štart východ, Grand slnečná, Javorová cesta a pracuje sa na dosnežení lokality Bukova hora. Ak budú vhodné snehové podmienky, zjazdovky na Bukovej hore by sa mohli otvoriť už v najbližších týždňoch. V Starom Smokovci je v prevádzke večerné sánkovanie vždy v utorok, piatok a sobota a od Vianoc bude v prevádzke aj lyžovačka na Jakubkovej lúke. Bližšie informácie k prevádzkovým hodinám a aprés-ski programu www.vt.sk     

„Počas vianočných sviatkov sa tešíme záujmu o pobyty v našich hoteloch, aktuálna obsadenosť v niektorých dosahuje až 90%. Počas Silvestra dopredávame posledné voľné kapacity. Tradične sú našimi hosťami najmä Slováci, Česi, Poliaci, ale počas Vianoc využívajú naše služby aj klienti z Nemecka,“ uzavrela Katarína Lukáčová, riaditeľka obchodu a marketingu hotelov Tatry mountain resorts, a.s. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.