Lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná v prevádzke aj na budúci týždeň, otvára sa aj Tatranský ľadový dóm

Lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná v prevádzke aj na budúci týždeň, otvára sa aj Tatranský ľadový dóm
Lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná v prevádzke aj na budúci týždeň, otvára sa aj Tatranský ľadový dóm
Stiahnuť PDF

Na základe priaznivého vývoja pandemickej situácie, uvoľnenia protipandemických opatrení a dobrých snehových podmienok, otvárajú lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná prevádzku od 22. apríla 2021. „Pre lyžiarov máme hneď niekoľko dôležitých informácií. Pri obnovení prevádzky dopĺňame proti pôvodnému plánu ďalšie lanovky a nástupné body v strediskách Jasná a Štrbské Pleso tak, aby bol zabezpečený čo najväčší rozptyl a pohodlie lyžiarov. Strediská budú pokračovať v prevádzke aj budúci týždeň – lanovky budú v prevádzke v závislosti od snehových podmienok a záujmu lyžiarov. Tí by nemali zabudnúť, že potvrdenia o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorým sa musia preukázať v stredisku, nesmie byť staršie ako 48 hodín, čo je zmena oproti pôvodnej informácii z COVID-automatu. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov,“ informoval Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

V Jasnej budú od 22.4. do 25.4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe. Okrem už skôr avizovaných: 4-sedačky Biela Púť, 4-sedačky Koliesko – Luková a 2-sedačky Rovná Hoľa – Konský Grúň budú v prevádzke aj 6-sedačkové lanovky Lúčky – Vyhliadka a Záhradky – Rovná hoľa. Od pondelka 26.4. podľa záujmu a snehových podmienok.

Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách bude okrem lanovky Solisko Express v prevádzke aj lanovka Furkota, pre najmenších bude k dispozícii vlek Junior. Vo vybraných dňoch bude v strediskách k dispozícii aj ranný freshtrack. Od pondelka 26.4. budú lanovky v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica ostáva mimo prevádzky.

V Jasnej budú otvorené klientske centrá na Biela púť, Záhradky a Lúčky, na Štrbskom Plese klientské centrum pod mostíkmi.

Ďalšou novinkou je znovuotvorenie Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. „Od 22.4. ho otvárame opäť za dodržania prísnych preventívnych opatrení vrátane obmedzenej kapacity. Jedinečná stavba z 225 ton ľadu znázorňuje Chrám Kristovho Vzkriesenia z Petrohradu,,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. V prevádzke bude aj pozemná lanová dráha na Hrebienok.

Na webovej stránke stredísk jasna.sk a vt.sk je aktualizovaný zoznam všetkých funkčných mobilných odberových miest, ktoré môžu návštevníci využiť aj priamo na Štrbskom Plese či pri vstupe do Demänovskej doliny.

Vo Vysokých Tatrách bude od stredy 21.4.2021 otvorený Hotel FIS na Štrbskom Plese, v Jasnej od rovnakého dátumu Hotel Pošta a horské Chalets Jasná Collection – vo všetkých prípadoch aj s výhodnými balíkmi s ubytovaním a skipasmi v cene. Pri ubytovaní sa musí každá osoba preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, pričom táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov. Ubytovacie zariadenia budú poskytovať služby rovnako ako lyžiarske strediská pri dodržiavaní všetkých aktuálnych preventívnych nariadení.

Zjazdovky ostávajú otvorené aj pre skialpinistov, ktorí by sa mali riadiť aktuálnymi prevádzkovými pravidlami v stredisku. Vo Vysokých Tatrách sú už od 15.apríla v zmysle Návštevného poriadku TANAP-u uzatvorené vyhradené skialpové areály vo voľnom teréne, v zmysle Návštevného poriadku NAPANT sú jestvujúce areály na Chopku dostupné do 30.apríla.

_____________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.