Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách lákajú na nové zimné zážitky

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách lákajú na nové zimné zážitky
Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách lákajú na nové zimné zážitky
Stiahnuť PDF

Zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách otvorí 25. novembra najnavštevovanejšia tatranská atrakcia – Tatranský ľadový dóm na Hrebienku. Centrum turistického ruchu sa ocitne už o chvíľu v zajatí ľadu a jeho chladné srdce premenia ruky šikovných sochárov na jedinečné umelecké dielo. Téma ľadovej stavby sa tento raz nesie v gotickom štýle s prvkami sklených oltárnych vitráži. Čarovnú atmosféru podčiarknu tóny vážnej hudby.  

Návštevníci a lyžiari si okrem známych eventov a atrakcií ako sú Tatry Ice Master, Snežné psy, Snehuliaci na Skalnatom plese, Audi Ski aréna so slalomovou časomierou, sánkovačka na Hrebienku, Sky of Stars dinner, užijú i Fresh Track. Skorú rannú lyžovačku na čerstvo upravených zjazdovkách ponúkajú okrem Tatranskej Lomnice už aj svahy veľkorysého Soliska.  

Lyžiarskym strediskám na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici pribudnú nové detské vleky – Junior (80 m) na časti zjazdovky Interski a tiež na zjazdovke Buková hora (150 m). Malí lyžiari si v oboch strediskách vyskúšajú prvé oblúčiky na nových tematizovaných slalomových tratiach. Extra zábavu po lyžovačke ponúka aj tento rok týždenný aprés-ski program. Počas decembra si v Tatranskej Lomnici pripomínajú 75. výročie od spustenia druhého úseku visutej lanovej dráhy zo Skalnatého plesa na Lomnický štít. Spomínaný úsek bol pre verejnosť sprístupnený prvýkrát 19. decembra 1941. Stredisko pripravuje aj v tejto súvislosti zaujímavé aktivity, ktoré budú predstavené postupne.  

Štrbské Pleso nadobúda charakter tréningového strediska. Prevádzkovatelia tu vytvárajú lepšie podmienky pre profesionálnych lyžiarov z okolitých krajín, ktorí tu s obľubou trénujú už od skorých ranných hodín. Športovci z lyžiarskych klubov budú využívať svahy Interski a časť zjazdovky Solisko. V spodnej časti Turistickej zjazdovky sa myslí na fanúšikov snoubordingu. V časti snowparku K2 pribudne nová zábavná FUN zóna pre najmenších. 

Bezpečnosť a poriadok na zjazdovkách v Tatranskej Lomnici je v rukách pracovníkov skipatroly. Tá rieši problémy na zjazdovkách vrátane kontroly bezpečnostných prvkov na lyžiarskych tratiach, označuje FUN zónu, pripravuje stavbu slalomovej trate AUDI arény, okrem toho poskytuje súčinnosť HZS pri úrazoch ako aj uzatvára zjazdovky. Zmeny v strediskách Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica čakajú túto sezónu i skialpinistov. Nové informačné tabule s bezpečnostnými pokynmi im upresnia možnosti pohybu a zdržiavania sa na zjazdovkách. Skialpinistov pri vstupe na zjazdovku upozornia vývesky a mapky s informáciami kde, ako a kedy sa pohybovať po zjazdovke. Tzn. vpravo mimo vytýčených zjazdoviek a po okraji lyžiarskej trate. Trasu skialpinistov v teréne usmernia označené tabule.  

Tradičná gastronomická Tatranská večera zážitkov na Štarte obohatila tento rok svoj program o novinku – luxusnú vínnu degustáciu. Z Tatranskej Lomnice do výšky 1 173 m n.m. vyvezie milovníkov dobrého jedla na tento kulinársky špeciál netradičný taxík – ratrak Grand snow taxi. Redizajnom prejde do začiatku zimnej sezóny aj prevádzka Old Štart Burger na medzistanici Štart, ktorá pod novým názvom Retro Station Restaurant chystá širšiu ponuku jedálneho lístka a atraktívnejšiu terasu s vysunutým grilom a areálom určeným pre detského klienta. V  Starom Smokovci za Grandhotelom plánujú spustiť pred Vianocami novú podnikovú predajňu s degustačným barom ovocných destilátov. 

Zlepšenie komfortu v podobe nových izieb Classic plánuje aj historický Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici****. Jeho pôvodných 54 štandardných izieb prechádza celkovou rekonštrukciou, vďaka ktorej historická legenda Tatier znovu zažiari noblesou a eleganciou. Ďalšie nové izby v klasickom secesnom štýle budú k dispozícii v polovici decembra.  

Z dôvodu pravidelnej jesennej technickej údržby sa od začiatku novembra mení v horských strediskách prevádzková doba lanoviek. Horské strediská v Tatranskej Lomnici, v Starom Smokovci a na Štrbskom Plese odporúčajú návštevníkom preveriť si informácie o prevádzke lanoviek na www.vt.sk.

  __________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.