Lyžovačka v Špindli už v piatok
Lyžovačka v Špindli už v piatok
Stiahnuť PDF

So zasnežovaním začali v Špindli v posledný novembrový týždeň. Zámer stihnúť naplánovaný Špindl Ski Opening tradične počas druhého decembrového víkendu sa tak podarilo do bodky naplniť. „Takéto podmienky na začiatku sezóny sme tu dlho nemali. Veríme, že počasie vydrží a lyžiarov budeme môcť už na začiatku sezóny potešiť peknou porciou otvorených zjazdoviek ve Svatém Petru, Horních Mísečkách, Medvědíně, a ak všetko dobre pôjde, chceli by sme fajnšmekrom sprístupniť aj legendárnu zjazdovku Stoh. Všetku energiu venujeme príprave kvalitnej lyžovačky a veríme, že aj vďaka tomu bude sezóna perfektná“ uviedol Adam Svačina, obchodný a marketingový manažér Skiareálu Špindlerův Mlýn. Lyžiari budú mať okrem lanoviek a zjazdoviek k dispozícii od prvého dňa lyžiarskej sezóny 2021/22 aj reštaurácie, požičovňu lyžiarskeho vybavenia a lyžiarsku školu Skol Max.

Prevádzka lyžiarskeho areálu bude podľa podmienok a preventívnych nariadení vydaných Vládou ČR. „Základom je, že na lanovky a vleky sa dostanú len lyžiari, ktorí sa preukážu platným certifikátom ON (očkovaní, prekonaná choroba). Kontrola dokladov bude prebiehať pri nákupe online resp. aj priamo v pokladni. Táto podmienka sa netýka detí do 12 rokov a tiež juniorov vo veku 12-18 rokov, ktorí sa môžu preukázať negatívnym testom na COVID-19. Detailné informácie o opatreniach platných v areáli lyžiarskeho strediska ako aj aktuálny zoznam zjazdoviek pripravených na otvorenie nájde verejnosť na webe skiareal.cz,“ doplnil Svačina. 

Predpredaj skipasov na lyžiarsku sezónu 2021/22 odštartoval v online na gopass.travel už 23.novembra. Systém predpredaja skipasov pripomína letenky – vďaka flexibilným cenám platí – čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. Ceny skipasov na jednotlivé dni sa odvíjajú od dopytu, počasia a ďalších vstupov. Najvyššie ceny skipasov budú v kamenných pokladniach. K dispozícii je aj celosezónny skipas Šikovná sezónka PREMIUM. Jej majitelia môžu neobmedzene lyžovať v 10 strediskách v 4 krajinách Európy – okrem Špindlu aj na Ještěde, v slovenských strediskách Jasná a Vysoké Tatry, poľskom Szczyrku alebo v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher , Ankogel a Muttereralm Innsbruck.