Lyžovačka v Tatrách štartuje v piatok 5. decembra

Lyžovačka v Tatrách štartuje v piatok 5. decembra
Lyžovačka v Tatrách štartuje v piatok 5. decembra
Stiahnuť PDF

Vytúžený lyžiarsky sviatok sa stáva realitou. Už o pár dní sa prví nadšenci zjazdu spustia po čerstvo vyratrakovaných svahoch z vrcholu Chopka z výšky 2 004 m n.m. v Nízkych Tatrách. Ich lyžiarske zážitky začínajú severnej strane, kde si môžu zároveň ako prví otestovať svoj Gopass Ski Challenge a splnia si tak svoje lyžiarske predsavzatie. TOP lyžiarske stredisko Jasná, ktoré získalo 5 prestížnych ocenení kvality a v novembri si odnieslo z Londýna cenu pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce stredisko, otvorí svoje zjazdovky 5. decembra ráno ako prvé na Slovensku. V tento deň sa na Chopku spoja dva významné regióny Liptova a Horehronia, aby spolu privítali zimu a rozsvietili najvyššie položený vianočný stromček. Pod moderátorskou taktovkou Andreja Bičana si počas dňa návštevníci Jasnej vyšportujú BMW X3 na 100 dní zimnej sezóny. Prvú decembrovú sobotu večer vypukne v hudobnom aprés-ski klube Happy End najočakávanejšia party s elektrizujúcou atmosférou, ktorá otvára tradičný Winter Music Opening. Úvodnú lyžiarsku mega party v štýle filmového Jamesa Bonda podporia dievčatá z Playboya a o tanečnú zábavu sa postarajú: DJ-i Burian, Lieskovský a EKG spolu s The Pastels, RDS Company, T-DJ Ms Lynna a i. Pozvanie do Jasnej prijali aj  české miss a modelky. Podrobné informácie TU. Na spadnutie je aj lyžovačka vo Vysokých Tatrách, kde sa na Mikuláša 6. decembra oficiálne spustí prvá lyžovačka na Štrbskom Plese a rovnako tak odštartuje lyžovačka aj v Tatranskej Lomnici. 
Lyžiarom sa zmenil skipas na osobnú GOPASS kartu. Gopass zakúpený v e-shope na www.gopass.sk je stále výhodnejší oproti kamenným pokladniciam. Bezplatné zaregistrovanie sa a nákup e-skipasu zvládne každý z pohodlia domova. Výhodou Gopassu nie je len priaznivá cena, ale najmä jeho multifunkčnosť a fakt, že na skipas (Gopass) sa nečaká v dlhej rade na pokladnici, ale po vystúpení z auta ide lyžiar bezprostredne cez turniket na svah a lyžuje. Gopass karta šetrí čas a peniaze a navyše sa za nákupy získavajú body, ktoré sa dajú efektívne využiť na prevádzkach a v ďalších službách TMR. S Gopassom sa tento rok lyžuje aj za hranicami Slovenska v českom stredisku Špindlerův Mlýn. Bližšie TU.
S tohto ročnou zimou to vyzerá veľmi sľubne. Tatrancom ostáva dúfať, že počasie prinesie do Tatier poriadnu nádielku bielej periny, z ktorej budú mať radosť nielen návštevníci Tatier, ale konečne aj  domáci.
___________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.