Lyžovať v Tatrách sa oplatí, ceny skipasov pôjdu dole

Lyžovať v Tatrách sa oplatí, ceny skipasov pôjdu dole
Lyžovať v Tatrách sa oplatí, ceny skipasov pôjdu dole
Stiahnuť PDF

Lyžiarska sezóna 2017/2018 prinesie významné novinky v nákupe skipasov. Spoločnosť TMR, ako stredoeurópsky líder v poskytovaní služieb cestovného ruchu, každý rok prichádza s novými službami a technologickými inováciami, ktoré zlepšujú dovolenku v Tatrách a zvyšujú spokojnosť návštevníkov. „Aj vďaka nášmu multifunkčnému programu GOPASS dobre poznáme nákupné zvyklosti našich zákazníkov a vieme na ne reagovať výhodnou ponukou šitou na mieru. Považujeme za dôležité prinášať zlepšenia nielen v podobe kvalitnej lyžovačky, moderných lanoviek či reštauračných služieb, ale aj v inovatívnych spôsoboch nakupovania skipasov,“ hovorí obchodný riaditeľ TMR Michal Beňo.

Súčasným trendom je nákup online – v doprave ide o preferovaný spôsob pri nákupe cestovných lístkov a leteniek, čo prirodzene prechádza aj do ďalších služieb cestovného ruchu. Práve vďaka prechodu na nákup tovarov a služieb v predstihu a online môžu prevádzkovatelia ponúknuť aj výrazné cenové zvýhodnenia. „Už niekoľko rokov majú lyžiari možnosť zakúpiť si celosezónny skipas Šikovná sezónka do troch slovenských stredísk v predpredaji za bezkonkurenčnú cenu 199 eur. Lyžujú tak v podstate 5 mesiacov bez obmedzenia vo Vysokých aj Nízkych Tatrách, a to za cenu 6-dňového lístka. Tento rok sme pristúpili k ešte výraznejšej zmene pre tých, ktorí prídu do našich stredísk po prvýkrát alebo si Šikovnú sezónku z nejakého dôvodu nemohli kúpiť. V rámci GOPASSu máme pre nich hneď niekoľko možností, ako si kúpiť najlacnejší skipas vopred alebo priamo v stredisku,“ vysvetľuje M. Beňo.

Bezkonkurenčný skipas z obývačky

Najvýhodnejším spôsobom, ako získať skipas priamo z pohodlia domova zostáva rovnako ako po minulé roky e-shop. Stačí sa zaregistrovať cez www.gopass.sk a užívať si členstvo vernostného klubu s množstvom zliav, odmien a výhod. „Už dnes miera využívania zákazníckeho programu GOPASS na nákup skipasu online dosahuje 40 %, čo potvrdzuje čoraz silnejšiu preferenciu pohodlného nákupu cez počítač, či telefón a hocikedy. Tento rok bude preto online nákup skipasu v predstihu oveľa výhodnejší, ako kedykoľvek predtým,“ doplnil M. Beňo. 

Pri nákupe online cez www.gopass.sk 3 a viac dní vopred bude úspora oproti cenám v klasickej predajni v hlavnej sezóne v Jasnej 8 eur pri 1-dňovom (45 eur pri 6-dňovom) skipase a v hlavnej sezóne vo Vysokých Tatrách 8 eur pri 1-dňovom (43 eur pri 6-dňovom) skipase.

Novinka zimy 2017/2018: Samoobslužná pokladňa GOPASS Point v stredisku

TMR myslelo aj na tých, ktorí si nechávajú kúpu skipasu na poslednú chvíľu. Od tejto lyžiarskej sezóny prináša preto možnosť zakúpiť si lacnejší skipas aj priamo v stredisku. Vo všetkých našich strediskách vo Vysokých aj Nízkych Tatrách pribudnú od začiatku sezóny špeciálne vyhradené a označené miesta – GOPASS Pointy so samoobslužnými pokladňami. Ide o podobný koncept ako majú supermarkety. Pri samoobslužných pokladniach bude vyškolený personál, ktorý bude s kúpou najlacnejšieho skipasu hosťom pomáhať, radiť, usmerňovať, podávať informácie a upriamovať ich pozornosť na najvýhodnejšie skipasové ponuky. 

Na nákup najlacnejšieho skipasu v rámci strediska je potrebné mať pri sebe platnú GOPASS kartu resp. sa na mieste zaregistrovať a zaplatiť bezhotovostne (bankomatovou kartou). V prípade, že lyžiar svoju GOPASS kartu ešte nemá, môže si ju po registrácii na počkanie zriadiť priamo v samoobslužnej pokladni.

Pri nákupe v samoobslužnej pokladni v stredisku bude úspora oproti klasickej pokladni v hlavnej sezóne v Jasnej 5 eur pri 1-dňovom a 30 eur pri 6-dňovom skipase, vo Vysokých Tatrách v hlavnej sezóne môžu lyžiari ušetriť rovnako 5 eur pri 1-dňovom a 30 eur pri 6-dňovom skipase.

Lyžiar si sám vyberá, akú cenu za skipas zaplatí

Tento rok to bude teda na samotných lyžiaroch, aký spôsob nákupu skipasu si zvolia. Tí, ktorí budú preferovať online ponuky GOPASSu z domu a v časovom predstihu, ušetria najviac. „Hosť má vždy na výber, aký spôsob na nákup skipasu využije – či už prostredníctvom eshopu 3 a viac dní vopred, kedy získava najlacnejšiu ponuku skipasu, alebo príde na viditeľne označené miesto samoobslužných pokladní GOPASS POINTOV, kde kúpi lacnejší skipas priamo na nástupnom mieste v lyžiarskom stredisku. Ak sa rozhodne využiť cestu klasickej bežnej strediskovej pokladne, nakupuje skipas za oveľa vyššie ceny,“ uzavrel M. Beňo.

Doplňujúce informácie:

PROGRAM GOPASS V ČÍSLACH: Počet členov: 550 tisíc

 

LYŽOVANIE

• 1 skipas = 6 horských stredísk = 4 slovenské TOP destinácie Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Jasná Nízke Tatry, Český      skiareál Špindlerův Mlýn a poľské stredisko Szczyrk, stredisko COS Szczyrk (Centralny Osŕodek Sportu) a stredisko Beskid Sport Arena

• spolu 141 kilometrov zjazdoviek, 90,5 km technicky zasnežovaných zjazdoviek  a 74 lanoviek a vlekov v 3 štátoch

• 4 detské lyžiarske areály Maxiland (SK), 2 lyžiarske školy (CZ) 

• bohatý eventový kalendár

• skipas Šikovná sezónka, Špindel + Tatry, Tatry + Szczyrk, Tatry + Szczyrk + Špindel, Šikovná výpožička, Šikovný aquapas

• pobytové ski balíky so zľavami na skipasy 

• možnosti nočnej lyžovačky, sánkovačky a snowtubingu

• využitie v regionálnej doprave: skibusy a aqua-skibusy

 

AQUAPARKY A ZÁBAVA

• Aquapark Tatralandia a vodný park Bešeňová (Slovensko)

• zábavný park Legendia v Chorzowe (Poľsko)

• Hurricane Factory Tatralandia simulátor voľného pádu (Slovensko)

• bohatý eventový kalendár

 

GASTRO, UBYTOVANIE A ĎALŠIE SLUŽBY

• 14 slovenských hotelov (www.tmrhotels.com), 234 ubytovateľov a partnerov na SK a 75 v CZ

• 53 reštauračných zariadení, apres-ski, hotelových gastro prevádzok a barov v troch štátoch 

• 16 požičovní lyžiarskej výstroje (SK,CZ, PL)

• 32 športových obchodov (SK, CZ, PL)

RÔZNORODÉ MOŽNOSTI VYUŽITIA

• GOPASS eshop, GOPASS Point, GOPASS mobilná aplikácia
 

A EŠTE OVEĽA VIAC:

• vďaka GOPASSu – možnosť bezplatného parkovania (zima 2017/2018 prepojenie parkoviska Krupová na vernostný program GOPASS)

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.