Martinovi na bielom koni posypali cestu aj snežné delá

Martinovi na bielom koni posypali cestu aj snežné delá
Martinovi na bielom koni posypali cestu aj snežné delá
Stiahnuť PDF

V Tatranskej Lomnici sa zo soboty na nedeľu spustilo zasnežovanie úsekov zjazdoviek Skalnaté pleso, Esíčka, Čučoriedky až po zjazdovku Štart. V prevádzke bolo 50 snežných tyčí a 5 ventilátorových zariadení, zasnežovanie komplikoval nepriaznivý vietor. Na Štrbskom Plese sa začalo zasnežovať v lokalitách zjazdoviek Solisko a Furkota, umelé zasnežovanie bolo spustené na 8 tyčových zariadeniach a 7 vrtuľových delách. Prvá lyžovačka v tatranských strediskách závisí najmä od vhodných klimatických podmienok a od ukončenia pravidelnej jesennej technickej údržby na lanovkách. 

Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny odštartuje hudobným podujatím Winter Music Opening v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry už 2. decembra. V Tatranskej Lomnici sa oficiálna zimná sezóna začína 23. decembra a to exkluzívnou starostlivosťou na svahu pod názvom Ski Exklusive.

V novej lyžiarskej sezóne 2017/18 bude lyžovačka na Chopku opäť o čosi komfortnejšia a lyžiari si zalyžujú už na 50 km zjazdoviek. Prichystané sú novinky v podobe novej zjazdovky s názvom Vrbická, prepojeného traverzu na Bielej Púti, posilnenia zasnežovania a vybudovania nových snehových zábran, či rozšírenia zjazdovky pre rodiny s deťmi v lokalite Lúčky. Aj tento rok čaká všetkých lyžiarov profesionálna pretekárska trať Skiline aréna s meranou časomierou, vynovený snowpark, kde pribudnú nové skoky s množstvom prekážok. Najväčšou investičnou novinkou je vstupná brána do strediska s názvom Centrum Jasná s nákupnou zónou, pokladňami, infocentrom, centrálnym dispečingom, zázemím pre lyžiarskych inštruktorov z lyžiarskej školy MAXILAND, samoobslužným depotom a  novým luxusným štýlovým barom CRYSTAL. Bar bude disponovať 120 miestnou kapacitou a priestrannou vonkajšou terasou s prvým „horiacim“ stolom na Slovensku. Do strediska Jasná sa hostia prepravia pohodlne aj skibusovou dopravou, na bezpečnosť na zjazdovkách dohliadne skipatrola a pre skialpinistov budú vytýčené dve trasy skialpových koridorov na oboch stranách Chopku. Na svoju prvú zimnú sezónu pozýva aj nový Hotel Pošta**** v blízkosti Centra Jasná. Hotel s 24 izbami a 14 apartmánmi vedľa nástupnej stanice lanovky Grand – Brhliská zaujme avantgardným, nápaditým a moderným dizajnom. V Jasnej je počas sezóny pripravený bohatý aprés-ski program, hostia majú možnosť zažiť netradičnú Tatranskú večeru zážitkov, Fresh Track, večerné zážitkové ratrakovanie, Fun Arénu, Skki trikke a Funtools. Počas sezóny sa v panoramatickej reštaurácii Rotunda na vrchole Chopku konajú zážitkové večery Full Moon Dinner pri splne mesiaca. Tú pravú klubovú scénu ponúka Happy End Music Club a maximálny oddych po lyžovačke zasa Aquapark Tatralandia, vzdialený len 15 minút jazdy autom od strediska Jasná. Bližšie informácie o novinkách aj na www.jasna.sk 

Prístup do najmodernejšieho lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici, bude túto zimu o niečo pohodlnejší. Plynulú prepravu zabezpečí nová infraštruktúra v podobe kruhového objazdu. O aktuálnych podmienkach na lyžiarskom svahu bude informovať centrálny strediskový rozhlas a na bezpečnosť na zjazdovkách dohliadne lyžiarska skipatrola. Vylepšená FUN zóna so slalomovou traťou s prekážkami prinesie zábavu najmä najmenším lyžiarom. Tí, ktorí chcú zažiť jazdu skutočného profesionála, môžu vyskúšať meranú slalomovú trať AUDI Ski Arénu s časomierou. Aj túto sezónu si lyžiari užijú Fresh Track – lyžovačku so sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením prevádzky a to v Lomnickom sedle a na Solisku. So začiatkom novej zimnej sezóny sa na Hrebienku otvorí najnavštevovanejšia tatranská atrakcia Tatranský ľadový dóm a naplánované sú aj osvedčené zimné eventy Tatry Ice Master, Snežné psy, Snow camp, Večera pod hviezdami, Tatranská večera zážitkov, 75 tajomstiev lanovky či medzinárodné preteky Hero Season Trophy, ktoré sa okrem tatranských stredísk budú konať už aj v českom Špindlerovom Mlýne a v poľskom stredisku Szczyrk. Viac informácií o novinkách aj na www.vt.sk 

GOPASS – bezkonkurenčný skipas z obývačky

Zaobstarať si výhodný skipas priamo z pohodlia svojho domova je možné prostredníctvom eehopu www.gopass.sk. Členstvo v lojalitnom zákazníckom programe GOPASS poskytuje množstvo zliav na nákupy skipasov, vstupov do liptovských aquaparkov, ubytovanie v hoteloch ako aj výhody v reštauráciách a športových obchodoch. Novinkou blížiacej sa tatranskej sezóny je nákup skipasu online viac dní dopredu alebo priamo na mieste v samoobslužnej pokladni GOPASS Point. Vo všetkých strediskách vo Vysokých a Nízkych Tatrách pribudnú od začiatku zimy špeciálne vyhradené a označené miesta s názvom GOPASS Point so samoobslužnými pokladňami a vyškoleným pomocným personálom. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.