Medvedie dni 2021 v brlôžteku – rodinný festival sa po ročnej prestávke vracia na Hrebienok

Medvedie dni 2021 v brlôžteku – rodinný festival sa po ročnej prestávke vracia na Hrebienok
Medvedie dni 2021 v brlôžteku – rodinný festival sa po ročnej prestávke vracia na Hrebienok
Stiahnuť PDF

Netradičný festival medveďov v novom formáte, ktorý mal premiéru v roku 2019, opäť pokračuje. Dva dni plné medvedej zábavy prinesú nielen vystúpenia populárnych hostí, ale aj zaujímavý interaktívny a vzdelávací obsah pre deti a rodičov. Objaviť budú môcť svet lesnej pedagogiky, zoznámiť sa s prácou horských záchranárov či horských nosičov.

V sobotu 31. 7. bude o láske, horách, dobrom jedle či prírode spievať slovenská speváčka, hudobníčka a pesničkárka Sima Magušinová známa pod umeleckým menom Sima Martausová, v nedeľu poteší deti aj rodičov Marián Čekovský so svojou kapelou. Na pódiu sa objaví Muzikál z Novej scény – Mrázik, v ktorom sa predstavia Dárius Koči, Patrik Vyskočil, Lenka Machciniková a ďalšie tváre známe z televíznych obrazoviek. Tešiť sa môžete aj na Divadlo Actores a Pipi dlhú pančuchu, Fidlikantov, školu tanca Credance, Kaprálikovcov s divadelným predstavením Kozliatka a vlk a mnoho iného.

„Vzhľadom k aktuálne platným opatreniam a nariadeniam Úradu verejného zdravotníctva SR je kapacita podujatia Medvedie dni na Hrebienku obmedzená. Pri limitovanom počte návštevníkov sme sa rozhodli vstup do uzavretého areálu spoplatniť. Najvýhodnejšie vstupy vždy na jeden deň podujatia budú v predpredaji cez Gopass v balíčku s lístkom na pozemnú lanovku na Hrebienok. Pri nákupe v online predpredaji cez Gopass budú ceny vstupného pre dospelých od 7€, v kombinácií s lístkom na lanovku za 15€. Vstupné za symbolické 1€ potrebujú aj deti do 6 rokov, ktoré majú lanovku v sprievode rodičov zdarma. Vstupenky pre deti do 6 rokov budú k dispozícii cez platformu inviton.sk,“ informoval manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Presný program podujatia ako aj organizačné pokyny nájde verejnosť na webovej stránke www.vt.sk. Z dôvodu zníženej kapacity podujatia je nákup vstupeniek v online predpredaji, v ktorom budú k dispozícii za najvýhodnejšie ceny, najoptimálnejšou voľbou.

V dňoch 31.7. a 1.8.2021 zároveň organizátori odporúčajú uprednostniť pri ceste do Starého Smokovca verejnú dopravu – Tatranskú elektrickú železnicu alebo autobusovú dopravu. V prípade osobnej dopravy bude nevyhnutné využiť mestské a súkromné platené parkovanie v Starom Smokovci.

___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher, sesterské stredisko Ankogel Mallnitz a stredisko Muttereralm. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.