Medvedie dni na Hrebienku oslavujú 10 rokov

Medvedie dni na Hrebienku oslavujú 10 rokov
Medvedie dni na Hrebienku oslavujú 10 rokov
Stiahnuť PDF

„Festival medveďov je synonymom najlepšej detskej zábavy v centre turistického ruchu na Hrebienku. Každý rok prichádzame s vylepšenou programovou ponukou a prispôsobujeme ju vnímavému detskému návštevníkovi. 10 rokov – to je desať úžasných spomienok z príprav, ale aj 10 starostí s celkovou organizáciou tak náročného eventu. Od začiatku sme si ako organizátori stanovili tri priority tohto podujatia, a to, že vytvoríme zábavný event, vždy sa budeme starať o pohodlie a bezpečnosť našich návštevníkov a zanecháme priestor v čistom stave a v maximálnom poriadku. Keď sme s ´Medveďmi´ v roku 2008 začínali,  práve úprimná detská radosť z medvedieho konceptu, bola tým hnacím motorom pre ďalšie ročníky. Dnes sú ´Medvede´ tradíciou, oslavou a sviatkom detí, ktoré prichádzajú do Tatier za obľúbeným zážitkom na prelome leta. Teší ma, že sa nám prostredníctvom Medvedích dní darí už desať rokov priťahovať na Hrebienok celé rodiny a spájať tak zážitkové trávenie voľného času s pobytom na čerstvom horskom vzduchu. Vďaka patrí celému koordinačnému tímu, Mestu Vysoké Tatry, Oblastnej organizácii cestovného ruchu  Región Vysoké Tatry a ďalším osloveným partnerom, ktorí sa podieľajú na riešení dopravy a parkovania,“ uviedol Martin Šabla z Tatry mountain resorts, a.s., ktorý stojí za myšlienkou Medvedích dní na Hrebienku.      

Až päť dní od stredy 2. augusta do nedele 6. augusta 2017 je vyhradených výlučne zábave, oddychu, tancu a relaxu v príjemnom prostredí Hrebienka v nadmorskej výške 1 285 m n.m. 10. ročník kultového festivalu medveďov tak bude opäť s najvyššou koncentráciou plyšových kamarátov a maskotov na jednom mieste. Na všetkých návštevníkov čaká bohatý medvedí programom s množstvom hier, súťaží, medveďou zábavou, medvedím pretekom a medvedími raňajkami. Deti sa môžu tešiť na 10 animačných stanovíšť zameraných na postreh, pamäť, presnosť a pohyb medveďov, ďalej na nafukovaciu lezeckú stenu, lanové prekážky – medvedia klientka, veľkú nafukovaciu hru šípky, lezeckú sieť medzi stromami alebo na stanovište „Ako sa hrabe medveď v kontajneri.“ Denne je pre návštevníkov namiešaná jedinečná kombinácia divadelnej, hudobnej a športovej zábavy. Prvé tri dni bude malých aj veľkých sprevádzať hovoreným slovom „Poštár Vinco“ – Roman Feder, ktorý predá v sobotu a v nedeľu moderátorskú štafetu kolegovi Andrejovi Bičanovi. Tanečná školička Lúčnice preverí pohybovú zdatnosť malých medvieďat, ktoré sa môžu zároveň tešiť aj na Divadlo Komika a predstavenie Cisárove nové šaty, na Nové divadlo Nitra a predstavenie Kozliatka a vlk, ďalej na Detský folklórny súbor Železiarik, vystúpenie Z pesničky do pesničky od Základnej umeleckej školy V. Urbana v Košiciach a na skupinu Deti a Jaro Gažo. O zábavu sa ďalej postará Divadlo Maškrta, Vintage Cirkus, Divadlo Piki, časť z muzikálu Mačky s vynikajúcimi tanečníkmi zo známeho CreeDance, vystúpi aj SĽUK s predstavením Gašparko, Divadlo na doske, Divadlo hudby, divadelný súbor Veselá kopa z Palárikova a záver bude patriť humorným hudobníkom z Funny Fellows. Bližšie k podrobnému dennému programu TU.

Deti, ktoré si so sebou vezmú na Medvedie dni plyšového medvedíka, dostanú už tradične milý darček. Najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie tatranské podujatie čaká každoročná zaťažkávajúca skúška v podobe bezproblémového zvládnutia dopravnej situácie. „Aj tento rok sme v úzkej komunikácii s mestskou a dopravnou políciou. Pre návštevníkov je pripravených 14 parkovacích plôch vyznačených na prehľadnej mapke k organizácii dopravy počas Medvedích dní zverejnenej na stránkach www.vt.sk a www.regiontatry.sk. Takisto sú pripravené dočasné dopravné značenia ako aj zmena organizácie dopravy v Starom Smokovci,“ doplnil M. Šabľa.

Na medvedí festival bude jazdiť nepretržite a podľa potreby pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a peší návštevníci môžu využiť na prechádzku aj značkovaný chodník alebo príjazdovú komunikáciu. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2016 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 230 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.