Medvedie dni zavítajú na Hrebienok už 1. augusta

Medvedie dni zavítajú na Hrebienok už 1. augusta
Medvedie dni zavítajú na Hrebienok už 1. augusta
Stiahnuť PDF

„Všetci návštevníci sa môžu tešiť na muzikály Mačky, Kolo-kolo mlynské alebo na poštára Vinca. Hrebienok bude opäť centrom najväčšieho počtu medvedích kamarátov na meter štvorcový a my veríme, že festivalu bude priať aj slnečné počasie. V príjemnej zóne Hrebienka patria štyri dni nielen deťom, rodinnej pohode, oddychu, ale aj vzdelávaniu a školičke tanca. Malí drobci sa môžu tešiť na 10 animačných stanovíšť zameraných na postreh, pamäť, presnosť a pohyb šikovných medvieďat. Pripravená bude tradične nafukovacia lezecká stena, lanové prekážky ako medvedia klietka, hra šípky, lezecká sieť medzi stromami alebo stanovište ´Ako sa hrabe medveď v kontajneri´. Deti, ktoré si so sebou vezmú na podujatie plyšového medvedíka, dostanú malú pozornosť. Organizačný tím Medvedích dní sa sústredí aj na bezproblémové zvládnutie dopravnej situácie. V spolupráci s mestskou a dopravnou políciou sme pripravili 14 parkovacích plôch vyznačených na mape a zverejnených na www.vt.sk a www.regiontatry.sk. Vodičom budú pomáhať prenosné dočasné dopravné značenia ako aj zmena organizácie dopravy v Starom Smokovci. Na medvedí festival jazdí v pravidelných intervaloch pozemná lanovka zo Starého Smokovca a peší návštevníci môžu využiť prechádzku po značenom chodníku alebo po príjazdovej komunikácii,“ informoval Lukáš Brodanský z Tatry mountain resorts, a.s.   

V prípade naplnenia všetkých parkovísk v Starom Smokovci budú motoristi odkláňaní na záchytné parkovisko pod penziónom Raimund, odkiaľ bude premávať v pravidelných intervaloch bezplatná kyvadlová doprava na autobusovú stanicu do Starého Smokovca. Podrobný program aj so zvýhodnenými viacdňovými lístkami na lanovku na www.vt.sk 

 

_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horskú ubytovňu  Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (Szczyrk) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2017 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR 300 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.