Na Chopku pristáli astronauti s časovou kapsulou

Na Chopku pristáli astronauti s časovou kapsulou
Na Chopku pristáli astronauti s časovou kapsulou
Stiahnuť PDF

Uplynulý víkend to na Chopku žilo nezvyčajným ruchom. Pri údolnej stanici lanovky Funitel na Chopku Priehybe sa napriek nepriaznivému počasiu zišlo približne 200 ľudí, ktorí neváhali vziať do rúk ostré ceruzky a napísať svojim známym, láskam, priateľom, rodine, či budúcim generáciam, respektíve sami sebe odkaz, ktorý pretrvá v prekrásnej tatranskej prírode 20 rokov. Unikátny projekt časovej kapsuly je zosobnením myšlienky, že odkaz či myšlienka človeka pretrvá v čase rovnako ako pretrváva v čase príroda. Počas sobotného dňa zabával návštevníkov svojským humorom Tatranec, pod ktorého uvedením sa predstavili detské tanečné súbory a divadielka. Pod Chopkom nechýbala dobrá zábava a grilované špeciality.

Časová kapsula sa postupne zapĺňala obálkami s odkazmi, v ktorých si ľudia priali, aby boli zdraví, mladí duchom a krásni vo vnútri alebo aby našli to, čo stále hľadajú. Vesmírni cestovatelia vyzvaní Tatrancom sprevádzali časovú kapsulu až na vrchol Chopku a uložili ju na miesto, kde si ešte pár mesiacov môžu vhodiť odkaz tí, ktorí tak zatiaľ neurobili. „Cestujeme 20 rokov priestorom a časom, zastavili sme sa aj v tejto prekrásnej prírode Nízkych Tatier, kde má možnosť každý ovplyvniť svoju budúcnosť,“ prehovoril jeden z astronautov.

Oficiálnu obálku s ceruzkou a odznakom, vďaka ktorému si jeho držiteľ bude môcť v budúcnosti správu prečítať, nájdu návštevníci strediska v Infocentre na Bielej Púti v Jasnej. Šanca zanechať niečo po sebe v časovej schránke je možná len do 30. novembra 2013 na výstupnej stanici lanovky Funitel. Následne bude jej obsah slávnostne zapečatený jedinečným vekom so symbolom draka, ktorý znázorňuje nezničiteľnosť v čase. Drak Deminán je odvekým symbolom Demänovskej Doliny a nemým, ale pozorným strážcom jej tajomstiev.

Viac foto na https://www.dropbox.com/sh/m565gr69hu0twnf/RtzrZB7a3i

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch HolidayVillage Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.