Na južnej strane Chopku spustili snežné delá

Na južnej strane Chopku spustili snežné delá
Na južnej strane Chopku spustili snežné delá
Stiahnuť PDF

Zasnežovanie zjazdovky č. 33 bude prebiehať aj v nasledujúcich dňoch z pondelka na utorok a zo stredy na štvrtok. Ak vyjde predpoveď počasia na najbližšie obdobie, na južnej strane Chopku sa bude pokračovať v zasnežovaní ďalších zjazdoviek č. 36 s názvom Krupová – Srdiečko a č. 31 Srdiečko – Kosodrevina. Podľa vyhovujúcich podmienok (teplota, vlhkosť vzduchu, vietor a jeho smer) potrebných pre zasnežovanie sa začnú na severnej strane Chopku zasnežovať zjazdovky 1a, 1b, 1c teda hlavný ťah z Chopku (2 004 m n.m.) smerom na Priehybu (1 380 m n.m.) a takisto aj zjazdovky v nižších polohách: Lúčky, Turistická, FIS a Biela Púť.
Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici sú všetky systémy technického zasnežovania otestované a pripravené na prvé dlhšie trvajúce mrazy, ktoré by mali prísť aj do tejto lokality koncom týždňa. Už 27. novembra si návštevníci Hrebienka budú môcť pozrieť krásu ľadu v podobe Tatranského ľadového dómu a 29. – 31. januára 2016 neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master.     
Zimná sezóna v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry sa oficiálne začne tradičnou party tento krát v hollywoodskom štýle v hudobnom klube Happy End – Winter Music Opening  sa pod Chopkom uskutoční 5. decembra 2015. Tatranci robia všetko preto, aby Perinbabe so snežením pomohli už teraz, pripravili dobrý podklad na zjazdovkách, úspešne odštartovali prvú sezónnu lyžovačku a privítali 5. a 6. marca 2016 na tatranských svahoch špičkové lyžiarky na pretekoch Svetového pohára žien v alpských disciplínach.
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.