Na Štrbskom Plese začala sezóna člnkovania

Na Štrbskom Plese začala sezóna člnkovania
Na Štrbskom Plese začala sezóna člnkovania
Stiahnuť PDF

Člnkovanie na morénovom plese má viac ako 130-ročnú tradíciu a patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie na Štrbskom Plese. Už po siedmy krát sa púšťajú na vodu člnky, ktoré si obľúbili nielen rodiny s deťmi, ale aj zaľúbené páry, ktoré často využívajú aj služby súkromného veslára. Člnkovanie je sprístupnené denne od 9 – 18. hodiny, posledná plavba je vždy o 17. hodine. Počas letnej sezóny 2013 (14.6. – 30.9. 2013) sa na jazero vyplavilo spolu 4 096 člnkov a výnimočné zážitky si na hladine plesa užívalo 10 240 osôb. Bližšie informácie o spôsobe prepravy a dôležitých informáciách k člnkovaniu TU. Oficiálne odomykanie Štrbského plesa a otvorenie letnej turistickej sezóny bude v Tatrách už tradične 13. júna 2014. 

Tatranská Májovka láka na predĺžený víkend do Tatranskej Lomnice, kde je pripravený bohatý program, pri ktorom sa návštevníci zabavia a zašportujú si. Netradičné spoznávanie tatranskej prírody zažijú deti v Svištej krajinke, zaujímavé výstavy sú pripravené v Galérii Encián a grilované špeciality si vychutnajú milovníci chutných jedál v Panorama Restaurant priamo na Skalnatom plese. Podrobne k  Tatranskej Májovke a výletom lanovkami TU.     

Člnkovanie na Štrbskom plese: Podľa dobových dokumentov bolo mólo a prístrešok pre člnky postavené už v roku 1880. Prvý prístav člnkov stál na brehu Štrbského plesa v rokoch 1921-1946 a v lodenici bolo okolo 60 člnkov. Najväčšiu slávu zažívalo člnkovanie v 50-rokoch minulého storočia. Sezóna trvala od mája do konca októbra. V lodenici nazývanej aj plaváreň bolo útulné posedenie s prekrásnym výhľadom na hladinu plesa a tatranské končiare. Maximálna hĺbka jazera je 20 až 26 m a výmera je 19,76 ha. Pleso sa nachádza v nadmorskej výške 1 345 m.n.m. 5. júla 2008 sa člnkovanie opäť obnovilo po 25 rokoch. Od roku 2008 sa na jazero vypravilo spolu 18 746 člnkov s 54 200 ľuďmi.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Million Star Hotel. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.